UFC

Jan Błachowicz prawdopodobnie stanie w szranki z Aleksandarem Rakiciem

Pinterest LinkedIn Tumblr

Od UFC 267 minęło niewiele czasu, a na światło dzienne wychodzą już kolejne informacje dotyczące kolejnej walki byłego championa dywizji do 205 funtów – Jana Błachowicza. Dla przypomnienia, podczas owej gali Polak stracił swoje mistrzostwo na korzyść Glovera Teixeiry. Brazylijczyk poddał naszego rodaka w połowie drugiej rundy duszeniem zza pleców.

Co prawda nieciężko było się domyślić kto będzie kolejnym oponentem Błachowicza, bo opcji zostało niewiele. Sam zainteresowany zaprzeczył plotkom o domniemanej walce z Anthonym Smithem, który jest aktualnie na 4. miejscu w rankingu wagi półciężkiej. A kolejne nazwiska same się eliminowały, chociażby przez ogłoszenie walki Santosa z Ankalaevem. Z zestawienia wypada również Jiri Prochazka, który zaraz po walce otrzymał wyzwanie od Glovera. W gronie potencjalnych pozostaje więc tylko jedno nazwisko.

Chodzi oczywiście o Aleksandara Rakicia, który uplasował się na trzeciej lokacie rankingu TOP 15 do 93 kilogramów. Sarb z Austriackim paszportem swój ostatni bój stoczył w marcu na gali UFC 259, i wypunktował tam Thiago Santosa.

Informację tę podał zaufany dziennikarz ESPN – Ariel Helwani. Można zakładać że walka odbędzie się na przełomie marca oraz kwietnia, bo ten termin podał sam Błachowicz, twierdząc że najwcześniej zawalczy pod koniec pierwszego, lub na początku drugiego kwartału 2022 roku.

Komentowanie niedostępne