NEWSY

Ivan Shtyrkov i John Wayne Parr wśród nowych nabytków organizacji Rizin!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nobuyuki Sakakibara, prezes japońskiej organizacji Rizin nie przestaje zaskakiwać. Tym razem Japończyk, który niegdyś zbudował potęgę PRIDE postanowił sięgnąć po Ivana Shtyrkova i Johna Wayne’a Parra. Co ciekawe „Uralski Hulk” podpisał kontrakt z UFC, a następnie kontrakt ten został rozwiązany jeszcze przed debiutem zawodnika w octagonie. Złośliwi powiedzą, że to przez to, że w organizmie Rosjanina można zapewne wykryć pełną tablicę Mendelejewa.

Legendarny Australijczyk Parr stoczy swoją siedemnastą walkę w Japonii od 1998 roku. 43-letni striker zmierzy się z Brazylijczykiem Danilo Zanolinim. Warto nadmienić, że John Wayne jest aktualnie zawodnikiem organizacji Bellator, a jego obecność w rozpisce gali Rizin 18 w Nagoyi to efekt współpracy Sakakibary ze Scottem Cokerem, prezesem amerykańskiej organizacji.

Wspomniany wcześniej Shtyrkov zadebiutuje już pod koniec lipca, dokładniej 28 lipca na gali Rizin 17 w Saitama Super Arena. Rywalem Hulka będzie doświadczony Koreańczyk Hoon Kim, który ma w rekordzie boje z takimi fighterami jak Riki Fukuda, Moise Rimbon, Minowaman czy Keita Nakamura. Co ciekawe Kim pokonał w 2011 roku Roberta Whittakera, mistrza organizacji UFC w kategorii średniej.

Do rozpiski gali Rizin 17 dodano również pojedynek pań: King Reina vs. Stephanie Egger.

Comments are closed.