Iuri Lapicus zginął ANKOS MMA

Iuri Lapicus, zawodnik ONE który trenował w ANKOS MMA zginął tragicznie we Włoszech

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 20 marca 2023

Bardzo przykre informacje napływają do nas z Włoch. Iuri Lapicus, zawodnik organizacji ONE Championship, który wielokrotnie trenował w poznańskim ANKOS MMA zginął tragicznie we Włoszech.

Utalentowany Mołdawianin 17 marca poruszał się motocyklem, którym uderzył w samochód emerytowanej kobiety. Niestety stan Lapicusa był tak zły, że musiał zostać zabrany przez ekipę helikoptera do szpitala w Niguardzie w pobliżu Mediolanu, a następnie lekarze byli zmuszeni wprowadzić go w stan śpiączki farmakologicznej, z której zawodnik się nie wybudził. Dziś potwierdzono zgon fightera. Iuri Lapicus miał 27-lat.

Smutną informację potwierdził były kickbokser, aktualnie pracujący jako dziennikarz Al Zullino, a następnie na ten temat wypowiedział się także Ion Surdu, znany z walk na galach federacji KSW.

Surdu napisał: „Niestety to prawda! Spoczywaj w pokoju bracie!”

Iuri Lapicus w trakcie swej kariery toczył boje z takimi tuzami MMA jak Christian Lee, podwójny mistrz ONE Championship, czy Eddie Alvarez były mistrz organizacji Bellator i UFC.

Organizacja ONE opublikowała krótkie oświadczenie, w którym przekazano, że cały team jest zdruzgotany wieścią o tragicznej śmierci zawodnika i przekazano modlitwy oraz wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich Iuriego Lapicusa.

Zostaw ocenę
0
0