Adesanya aresztowany

Israel Adesanya ruszy po drugi pas UFC? „Zorganizujcie to, panowie”

S
0
Opublikowano: 13 kwietnia 2023

Israel Adesanya odzyskał koronę kategorii średniej na UFC 287 i niewykluczone, że już wkrótce ruszy drugi tytuł! Głos na ten temat zabrał trener Nigeryjczyka, Eugene Bareman.

„The Last Stylebender” w miniony weekend po raz drugi zmierzył się z Alexem Pereirą w MMA. Brazylijczyk odebrał mu pas mistrzowski wagi średniej w listopadzie ubiegłego roku, a przed laty dwukrotnie pokonywał go w kickboxingu. W Miami górą jednak był Adesanya, który ciężko znokautował „Poatana” już w 2. rundzie.

Nowy-stary champion dywizji do 185. funtów powiedział na konferencji prasowej po UFC 287, że zamknął rozdział rywalizacji z Pereirą i potrzebuje nowych wyzwań. Identycznego zdania jest jego trener z klubu City Kickboxing, Eugene Bareman. W rozmowie z Submission Radio szkoleniowiec zabrał między innymi głos na temat potencjalnych oponentów w kategorii średniej.

„Świeża krew. Ci nowi, którzy dobijają się do czołówki. Ten Afrykaner, którego za bardzo nie znam… Nie oglądałem jego walk, ale spotkałem go kiedyś w Tiger Muay Thai. Miły gość, który teraz wziął się za promowanie swojej osoby.”

Prowadzący wspomnieli też potencjalny superfight o drugi tytuł – kategorii półciężkiej, który obecnie dzierży Jamahal Hill. Israel Adesanya już raz spróbował sięgnąć po status podwójnego mistrza, jednak przegrał wówczas z Janem Błachowiczem. Tym razem, zdaniem Baremana, miałoby być jednak inaczej.

„Zróbmy to, zróbmy to… Każdy, z kim walczysz ma jakieś wady i to od przeciwnika i jego teamu zależy, czy je wykorzysta. Nie chcę okazać braku szacunku, nie widziałem jak walczy Jamahal Hill. Aczkolwiek ja nie oglądam walk oprócz tych moich podopiecznych. Jestem pewien, że jest twardym zawodnikiem. Jeśli jesteś mistrzem, to znaczy, że jesteś najlepszym z najlepszych.”

„Widziałem go na afterparty, na pewno jest miłym gościem, ale to nie o to chodzi. Tu chodzi o wyzwania, to o nie chodzi na tym poziomie. Tak więc zróbmy to, zorganizujcie to, panowie.”

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments