dricus du plessis vs israel adesanya na ufc 305 17 sierpnia

Israel Adesanya ogłasza walkę z Dricusem Du Plessisem na UFC 305

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 18 czerwca 2024

Israael Adesanya zamieścił dziś wpis, w którym ogłosił walkę z Dricusem Du Plessisem na UFC 305. Zawodnicy stoczą mistrzowski pojedynek 17 sierpnia w Perth w Australii.

O walce Dricusa Du Plessisa z Israelem Adesanyą mówi się od wielu tygodni. Już ponad miesiąc temu pojawiły się informacje o tym, że Afrykaner i zawodnik City Kickboxing zmierzą się na gali UFC 305 w Perth.

Teraz Adesanya postanowił wreszcie oficjalnie ogłosić swój pojedynek z mistrzem UFC w kategorii średniej. Israel zamieścił na instagramie plakat, na którym wyraźnie widnieje numer gali, a także data wydarzenia.

Zdjęcia zwiastujące rychłe oficjalne ogłoszenie starcia pojawiły się także na profilach klubowych kolegów Dricusa Du Plessisa. Oznacza to, że tego samego dnia obozy obu zawodników dały wyraźny znak, iż biuro UFC wkrótce oficjalnie ogłosi walkę Du Plessis vs Adesanya na UFC 305.

Dricus Du Plessis, aktualny mistrz dywizji do 84 kilogramów ma na koncie serię dziewięciu zwycięstw z rzędu. Dla porównania Adesanya przegrał trzy z siedmiu ostatnich walk, a zawężając pojedynki wyłącznie do tych, które odbyły się w kategorii średniej, „The Last Stylebender” przegrał dwie z trzech ostatnich walk.

17 sierpnia na zachodnim wybrzeżu Australii sytuacja może być jednak zupełnie odmienna i fani z niecierpliwością czekają na zderzenie dwóch topowych średnich w octagonie organizacji UFC.

Update: Organizacja UFC oficjalnie potwierdziła walkę Du Plessis vs Adesanya.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rafał
1 miesiąc temu

Z jakiej racji o tytuł po 2 w cipe