Makhachev gratuluje Khalidovowi

Islam Makhachev mistrz UFC pogratulował Mamedowi wygranej nad Pudzianem!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 18 grudnia 2022

Mogłoby się wydawać, że zawodnicy organizacji UFC jeśli oglądają pojedynki innych fighterów to wyłącznie tych, którzy walczą na galach organizacji Bellator czy PFL. Okazuje się jednak, że mistrz UFC w kategorii lekkiej najwyraźniej miał okazję do tego by obejrzeć KSW 77. Islam Makhachev pogratulował Mamedowi Khalidovowi wygranej nad Mariuszem Pudzianowskim!

Islam Makhachev zdobył pas mistrzowski organizacji UFC w październiku. Dagestańczyk pokonał wtedy Charlesa Oliveirę przez poddanie w drugiej rundzie. Makhachev przez wiele lat trenował pod okiem Abdulmanapa Nurmagomedova i był jednym z głównych sparingpartnerów Khabiba Nurmagomedova, gdy ten walczył o najwyższe laury w UFC.

Po śmierci Abdulmanapa to jego syn przejął kontrolę nad przygotowaniami przyjaciela. Wszystko poszło zgodnie z planem i pas mistrzowski kategorii lekkiej wrócił do teamów Eagles MMA/American Kickboxing Academy.

Islam Makhachev pogratulował Mamedowi Khalidovowi.

31-letni Makhachev rozpoczynał karierę zawodową w 2010 roku. Mamed Khalidov już wtedy walczył dla takich organizacji jak ShoXC, KSW i Sengoku, tocząc boje z tak mocnymi rywalami jak Jason Guida, Jorge Santiago czy Ryuta Sakurai. Jako młody chłopak Makhachev musiał zapewne z zainteresowaniem śledzić wyniki walk Mameda.

Mamed Khalidov znokautował Mariusza Pudzianowskiego! Pudzian odklepał ciosy Mameda! Dziś jako mistrz UFC Makhachev pogratulował Mamedowi wygranej nad Pudzianem!

Zostaw ocenę
0
0