Ilia Topuria awans w rankingu UFC

Ilia Topuria zanotował wielki awans w rankingu UFC! Zmiany po gali w Jacksonville!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 czerwca 2023

Ilia Topuria zanotował wielki awans w rankingu kategorii piórkowej. Na oficjalnej stronie organizacji UFC pojawił się zaktualizowany ranking. Posiadający gruzińskie korzenie, a mieszkający w Hiszpanii zawodnik pokonał w weekend Josha Emmetta. Jak to przełożyło się na pozycję „El Matadora” w rankingu?

Ilia Topuria to jedna ze wschodzących gwiazd organizacji UFC. Niepokonany zawodnik urodził się w Niemczech, następnie mieszkał w Gruzji, a w wieku 15 lat wyjechał do Hiszpanii gdzie mieszka po dziś dzień. Na gali w Jacksonville Topuria zdominował i zdemolował Josha Emmetta.

Dzięki dominacji w octagonie Topuria zanotował znaczny awans w rankingu UFC. Fighter z Alicante przesunął się aż o cztery pozycje wyżej i aktualnie zajmuje piąte miejsce w rankingu kategorii piórkowej!

Ciut mniejszy awans zaliczyła Maycee Barber, która przesunęła się o trzy pozycje wyżej i aktualnie plasuje się na 8 miejscu rankingu kategorii muszej pań. Niezadowolony może być Brendan Allen, któremu wygrana zapewniła przesunięcie o zaledwie dwa miejsca wyżej. Tym samym Amerykanin zajmuje 11 miejsce i wciąż jest poza TOP 10 rankingu dywizji średniej.

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments