KSW

Ibragim Chuzhigaev będzie rywalem Tomasza Narkuna na KSW 66

Pinterest LinkedIn Tumblr

Choć kurz po gali KSW 65 jeszcze nie opadł, to sama organizacja już rozpędza się z promocją styczniowej gali, która odbędzie się w Szczecinie. Podczas gali dostaniemy dwa mistrzowskie starcia. W daniu głównym karty walk Marian Ziółkowski stanie do drugiej obrony swojego tytułu, przeciwko byłemu mistrzowi KSW – Borysowi Mańkowskiemu. Drugą zapowiedzianą walką mistrzowską będzie bój jednego z lokalnych bohaterów, oraz mistrza KSW w wadze półciężkiej, Tomasza Narkuna.

Dziś federacja KSW ogłosiła pretendenta do pasa w dywizji do 93 kilogramów, a jest nim Ibragim Chuzhigaev. Rosjanin w przeciągu niemalże 10 lat kariery zawodniczej stoczył 20 walk, i uzbierał rekord 15-5, a to będzie jego drugie starcie w kategorii półciężkiej. Wcześniej zawodnik z Moskwy toczył swoje batalie dywizję niżej, a tam miał okazję się spotkać chociażby z Piotrem Strusem, podczas gali ACA 92, która odbyła się w warszawskim Torwarze. Wcześniej zestawiany był dla przykładu z Rafałem Haratykiem, Scottem Askhamem, czy Nikolą Dipchikovem, aczkolwiek dwukrotnie wypadali mu rywale, przez co dochodziło do zmian przeciwnika.

Nie skreślałbym Ibragima na starcie, ponieważ nie bez powodu trzymał się on w ACB/ACA przez 5 lat, a seria 6 wygranych z klasowymi rywalami nie wzięła się znikąd. Co prawda warunki z pewnością nie będą jego atutem w tej walce, aczkolwiek patrząc na jego wszechstylowość, może on mocno zagrozić mistrzowi i w stójce, oraz w parterze. A jak wyjdzie, to zobaczyć będziemy mogli już 15 stycznia, na gali KSW 66, która odbędzie się w Szczecińskiej Netto Arenie.

Komentowanie niedostępne