Henrique da Silva vs Oumar Sy

Henrique da Silva i Oumar Sy – droga zawodników do walki o status pretendenta do pasa kategorii półciężkiej

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 12 marca 2023

Droga zawodników do walki o status pretendenta do pasa kategorii półciężkiej federacji KSW. Już w piątek 17 marca na KSW 80 w Lubinie dojdzie do ważnego pojedynku na szczycie kategorii półciężkiej. Walka Henrique da Silva vs. Oumar Sy wyłoni oficjalnego pretendenta do pasa!

Henrique da Silva ma za sobą świetny debiut w organizacji KSW. W październiku zeszłego roku wszedł do klatki z Tomaszem Narkunem, byłym wieloletnim dominatorem wagi półciężkiej. W pierwszej odsłonie walki to Polak udanie obalił i kontrolował walkę na macie szukając szansy na poddanie. Druga runda przyniosła jednak zdecydowanie więcej stójkowych wymian. W jednej z nich Henrique da Silva wyprowadził frontalny atak prawą nogą na głowę Polaka, po którym Tomasz padł na matę znokautowany.

Efektowna akcja została wybrana najlepszym nokautem gali KSW 75, a Brazylijczyk został nagrodzony za nią bonusem. Dla Da Silvy była to osiemnasta wygrana w karierze i siedemnasta zdobyta przez nokaut. Zwycięstwo nad Tomkiem Narkunem dało też Da Silvie drugie miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi półciężkiej KSW.

Henrique da Silva ma za sobą bogatą historię w świecie mieszanych sztuk walki. Debiutował w Brazylii i już w pierwszym pojedynku pokazał na co go stać nokautując rywala w pierwszej rundzie. Henrique przez następne walki szedł jak burza. Stoczył kolejnych dziewięć pojedynków i wszystkie wygrał przez nokaut. Imponująca seria zwycięstw otworzyła mu drzwi do organizacji UFC. Pod banderą amerykańskiej marki bił się przez dwa lat i dopiero tam zanotował pierwsze przegrane w karierze. Po rozstaniu z UFC Henrique bił się dla wielu innych organizacji. Zbierał doświadczenie na całym świecie. Popularny „Frankenstein” walczył do tej pory w Brazylii, USA, Chorwacji, Czechach, Nowej Zelandii, Japonii i na Słowacji.

Gdzie oglądać najbliższą galę KSW?

Gala KSW 80, na której w walce wieczoru Robert Ruchała zmierzy się z Lom-Ali Eskievem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 54,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Niestety transmisja nie jest dostępna w żadnej ze stacji telewizyjnych, ale można ją oczywiście oglądać na telewizorze Smart TV w aplikacji Viaplay, która jest dostępna w całej Polsce zarówno na telewizorach, komputerach, laptopach, tabletach jak i smartfonach.

Droga Oumara Sy do KSW 80

Oumar Sy stoczył dopiero siedem pojedynków w zawodowym MMA i dysponuje zdecydowanie mniejszym doświadczeniem w profesjonalnych klatkach od Brazylijczyka, który walczył blisko trzydzieści razy. Sy pozostaje jednak niepokonany w zawodowym MMA i w każdej kolejnej walce udowadnia swoją wysoką sportową wartość. Oumar Sy zadebiutował w organizacji KSW podczas gali KSW 64 i już w pierwszej rundzie rozbił Adama Tomasika.

Po tym starciu Francuz zawalczył dla organizacji Ares i dopisał do swojego rekordu kolejną wygraną. W lipcu zeszłego roku Sy powrócił do okrągłej klatki. Podczas gali KSW 72 Oumar przywitał debiutującego w okrągłej klatce Bartłomieja Gładkowicza. Francuz nie dał większych szans Polakowi i zdominował go w parterze na pełnym dystansie walki.

Oumar walczy w zawodowym MMA od roku 2019 i pozostaje niepokonany. Pięć pojedynków skończył przed czasem, a cztery razy zrobił to już w pierwszej rundzie. Zawodnik reprezentujący Francję przed walkami w Polsce bił się na własnym podwórku, w Szwajcarii, Niemczech i Czechach. Dwie wygrane w KSW zapewniły mu czwarte miejsce w rankingu najlepszych zawodników wagi półciężkiej.

źródło: oficjalna strona federacji KSW

Zostaw ocenę
0
0