ACA

Held i Celiński wygrali walki na gali ACB 88 w Australii

Pinterest LinkedIn Tumblr

Marcin Held i Karol Celiński dopisali po zwycięstwie do swoich rekordów. Polacy zwyciężyli na gali ACB 88 w australijskim Brisbane.

Wychowanek Sławomira Szamoty obecnie reprezentujący poznański Ankos potrzebował 69 sekund, aby poddać skrętówką reprezentanta gospodarzy Callana Pottera. Dla Helda był to debiut w barwach rosyjskiej organizacji. Zaledwie 26-letni Polak tym samym ma na koncie walki dla trzech topowych federacji: UFC, Bellator i ACB.

Zawodnik Berkut Arrachion Olsztyn w walce wieczoru zmierzył się z Lukem Barnattem (były rywal Mameda Khalidova). Celiński zgarnął wygraną po większościowej decyzji sędziowskiej i zanotował tym samym największy sukces w dotychczasowej karierze. Przypominamy, że pierwotnie w walce wieczoru mieli wystąpić Chris Camozzi i Thiago Silva jednak pojedynek ten odwołano. Wygrana pozwoli „Cebuli” myśleć o walce o mistrzowskie trofeum. Dla Polaka było to bowiem czwarte zwycięstwo w organizacji ACB, a aktualny mistrz Dovletdzhan Yagshimuradov odniósł w klatce ACB zaledwie o jedno zwycięstwo więcej.

Comments are closed.