NEWSY

GSP zwakował pas wagi średniej! Whittaker vs. Rockhold na UFC 221

Pinterest LinkedIn Tumblr

Georges St. Pierre zwakował pas wagi średniej! Kanadyjczyk zmagający się z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego postanowił skupić się na powrocie do zdrowia i nie blokować kategorii do 84kg:

„Walka na gali UFC 217 na zawsze zostanie mi w pamięci, to był jeden z najlepszych dni w moim życiu. Potrzebuję jednak trochę czasu by dojść do zdrowia i z szacunku dla zawodników walczących w kategorii średniej postanowiłem zwakować pas. Jak tylko powrócę do pełni sił to natychmiast odezwę się do UFC i ustalimy jaki będzie kolejny krok w karierze. Myślałem, że to stres powodował problemy zdrowotne jednak kilka dni po walce wciąż czułem się źle i słabo. Udałem się do lekarza i na szczęście leki, które mi przepisał szybko zapewniły poprawę zdrowia i samopoczucia.”

Tym samym Robert Whittaker został mianowany niekwestionowanym mistrzem kategorii średniej i będzie bronił pasa w walce z Lukem Rockholdem na gali UFC 221. Niepokonany od ośmiu walk Whittaker zdobył pas w lipcu i od tamtej pory nie walczył. Teraz przyjdzie mu zmierzyć się z byłym mistrzem Strikeforce i UFC.

Gala UFC 221 odbędzie się 10 lutego w australijskim Perth.

Comments are closed.