NEWSY

Greg Hardy, były zawodnik NFL stoczy amatorską walkę MMA w weekend

Pinterest LinkedIn Tumblr

Greg Hardy zawodnik footballu amerykańskiego, który zakończył karierę w październiku 2016 roku już w najbliższy weekend zadebiutuje w amatorskim MMA.

Zaledwie 29-letni zawodnik przedwcześnie rozstał się z NFL ze względu na problemy z prawem. Hardy dwukrotnie był zawieszany przez komisarza ligi NFL co poskutkowało tym iż zespół Carolina Panthers nie zdecydował się na przedłużenie jego umowy w 2015 roku. Później próbował jeszcze swych sił w Dallas Cowboys, a wiosną tego roku wstąpił w kilku spotkaniach Spring League – wiosennej ligi footballu amerykańskiego, która została stworzona po to aby obok weteranów mogli się zaprezentować młodzi utalentowani zawodnicy.

Hardy trenuje od roku w American Top Team i liczy na to, że uda mu się podbić kategorię ciężką UFC. Póki co będzie stawiał pierwsze kroki jednak wciąż nie przekroczył 30-stki, a przez wiele lat trenował mięśnie i dbał o żelazną kondycję na obozach przygotowawczych do sezonu NFL, więc o ten aspekt nie trzeba się martwić. Jeśli Hardy ma odrobinę talentu i poprze go ciężką pracą to może w krótkim czasie zyskać zainteresowanie mediów. Mimo wszystko większe szanse powinien mieć w Bellatorze i to właśnie do bram tej federacji powinien wkrótce zapukać.

Rywalem Hardy’ego w debiucie będzie Joe Hawkins, a zawodnicy zmierzą się na gali Rise of a Warrior 21.

Comments are closed.