ufc teixeira błachowicz

Glover Teixeira typuje wynik walki Błachowicz vs. Ankalaev

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 grudnia 2022

Glover Teixeira miał walczyć z Jirim Prochazką w walce wieczoru gali UFC 282 w Las Vegas. Czech doznał jednak poważnej kontuzji barku w trakcie sparingu zapaśniczego i podjął decyzję o zwakowaniu mistrzowskiego pasa. Teraz Glover typuje wynik walki Błachowicz vs. Ankalaev.

Organizacja UFC zaproponowała Gloverowi kontrakt na walkę z Magomedem Ankalaevem. Brazylijczyk odmówił sugerując, że jest to zawodnik, który walczy z odwrotnej pozycji i że do starcia z Dagestańczykiem mogłoby dojść 21 stycznia na gali w Rio de Janeiro. Teixeira zasugerował również, że jeśli chcą by pozostał w rozpisce UFC 282 to może zawalczyć z Janem Błachowiczem, byłym mistrzem tej kategorii.

Przedstawiciele najlepszej ligi MMA na świecie nie zgodzili się na takie rozwiązanie, zdjęli Teixeirę z karty walk i awansowali pojedynek Błachowicza z Ankalaevem do miana main eventu. Tym samym automatycznie zmieniając dystans na którym toczona będzie walka z 3 do 5 rund.

Teraz Glover w rozmowie z dziennikarzami MMAJunkie podjął się wytypowania wyniku walki Błachowicz vs. Ankalaev:

„Myślę, że Ankalaev wygra ten pojedynek, ale wierzę że Jan Błachowicz także ma szansę na zwycięstwo. Jan ma po swojej stronie siłę ciosu, wiecie nie wierzyłem, że Polak wygra z Adesanyą, a on wszedł do octagonu i mnie zaskoczył. Nie zmienia to faktu, że uważam, że to Magomed wygra. Ogółem chciałbym, żeby wygrał Jan, lubię go i uważam, że na to zasługuje.”

Zostaw ocenę
0
0