Glover Teixeira rywalem Jana Błachowicza w jego drugiej obronie pasa mistrzowskiego!

Bartosz Sobczak
1
Opublikowano: 14 kwietnia 2021

Według informacji które podaje ESPN.com, czyli najbardziej rzetelne źródło współpracujące z UFC, już 4 września tego roku ma dojść do walki Jan Błachowicz vs Glover Teixeira, na szali której ma stanąć dzierżony przez Polaka pas mistrza świata UFC w wadze półciężkiej. Walka ta prawdopodobnie będzie główną walką gali UFC 266.

Prawdopodobnie jest to ostatni gwizdek dla Brazylijczyka aby zapisać się w historii UFC jako jeden z mistrzów dywizji do 93 kilogramów. 28 października tego roku Teixeira skończy 42 lata. Mimo to udaje mu się plasować na pierwszym miejscu w rankingu wagi półciężkiej, zaraz pod championem tej dywizji, co jest jednoznaczne z tym że jest kolejnym pretendentem do zdobycia pasa mistrzowskiego. Glover był nawet gotowy aby w razie wypadnięcia jednego z fighterów w walce Błachowicz – Adesanya wejść do tej walki, i zmierzyć się z jednym z nich w pięciorundowym boju. Jednakże nie udało mu się to, mimo bycia gotowym i przygotowanym w Vegas.

Glover Teixeira swoją przygodę w UFC rozpoczął w 2012, po dziesięciu latach walczenia na mniejszych galach. Swój debiut w największej organizacji udało mu się wygrać, i to przed upływem drugiej minuty pierwszej rundy walki. Pierwszą porażkę w UFC podarował mu Jon Jones po dwóch latach Teixeiry w UFC. Następnie porażki przeplatał z triumfami, ale od ponad dwóch lat jest u niego stabilnie, i wygrywa walkę za walką. Ostatni swój pojedynek stoczył w Listopadzie 2020 roku na gali UFC on ESPN 17, gdzie pokonał Thiago Santosa.

Jan Błachowicz pas wagi półciężkiej zdobył po wyśmienitym nokaucie na Dominicku Reyesie przy okazji gali UFC 253 we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtego momentu udało mu się wejść tylko raz do oktagonu UFC. Odbyło się to 6 marca 2021 roku. Wówczas w main evencie gali UFC 259 wygrał z niepokonanym mistrzem wagi średniej – Israelem Adesanyą. Drogę do pasa Janek miał na prawdę krętą i stromą. W trakcie jego przeprawy w UFC wielokrotnie był odsyłany z powrotem do Europy, ale ostatecznie udało mu się, i aktualnie jest na piedestale swojej dywizji. Aktualnie płynie na fali pięciu zwycięstw pod rząd. Swojej ostatniej porażki zasmakował w 2019 roku, kiedy to w eliminatorze do pasa wagi półciężkiej przegrał w Thiago Santosem poprzez TKO w trzeciej rundzie.

Gala UFC 266 ma się odbyć 4 września, i jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to Janek w końcu zasmakuje obrony pasa z kibicami, jednakże lokalizacja nie została jeszcze podana do mediów.

#TEAMJANEK

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
3 lat temu

[…] Glover Teixeira rywalem Jana Błachowicza w jego drugiej obronie … […]