NEWSY

Georges St. Pierre: „UFC nigdy nie pozwoli na moją walkę z wygranym starcia Khabib vs. McGregor”

Pinterest LinkedIn Tumblr

Georges St. Pierre udzielił długiego wywiadu portalowi MMA Fighting, większość rozmowy skupiła się na stanie zdrowia Kanadyjczyka jednak na sam jej koniec były mistrz UFC w kategorii średniej i półśredniej poruszył temat potencjalnej walki ze zwycięzcą pojedynku Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor:

„Z mojej perspektywy nie mogę ocenić czy dojdzie do takiej walki. Wiem jednak, że organizacja UFC nie pozwoli na moją walkę z wygranym starcia Khabib vs. McGregor, oni nie będą chcieli bym schodził do dywizji lekkiej w obawie przed tym, że znów zdobędę pas i odejdę z nim w siną dal.”

Popularny „GSP” miał na myśli to, że matchmakerzy UFC i Dana White będą obawiali się iż zawodnik zdobędzie pas, a potem zniknie na długie miesiące by ostatecznie go zwakować. Takie rozwiązania nigdy nie służą rozwojowi dywizji, a wręcz przeciwnie wielokrotnie wstrzymują ją na długie miesiące, blokując możliwość wypromowania innych zawodników. Zwakowany pas traci również sporo na wartości, gdyż walczy o niego dwóch nowych pretendentów.

Comments are closed.