gala ufc w chinach przeniesiona do las vegas

Gala UFC w Szanghaju odwołana – event odbędzie się w innym kraju!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 16 listopada 2023

Niespodziewane wieści przekazał w sieci Shu Hirata, manager wielu zawodników MMA. Gala UFC w Szanghaju została rzekomo odwołana, a organizacja UFC została zmuszona do przeniesienia eventu do innego kraju.

Organizacja UFC miała zorganizować 9 grudnia galę w Szanghaju. Shu Hirata Japończyk który pracuje jako manager zawodników związanych kontraktami z UFC poinformował na swoim profilu na platformie X (dawniej twitter), że wydarzenie nie odbędzie się w Chinach i zostanie przeniesione do innego kraju.

Hirata wpisem zasugerował, że gala najprawdopodobniej odbędzie się w Las Vegas w USA. Z tym wydarzeniem od początku było wiele problemów, a matchmakerzy UFC przez kilka tygodni nie byli w stanie znaleźć main eventu. Walkę wieczoru – Song Yadong vs. Chris Gutierrez ogłoszono w ubiegłym tygodniu.

Według informacji podanych przez dziennikarzy MMAJunkie zmieni się nie tylko lokalizacja. Na karcie walk zabraknie również czterech finałowych walk cyklu 'Road to UFC’, które miały się odbyć podczas wydarzenia w Szanghaju. Ponad to odwołano walkę Zhang vs. Ribeiro, przez wzgląd na problemy z uzyskaniem wizy.

Karta walk gali Yadong vs. Gutierrez liczy w tej chwili zaledwie siedem pojedynków.

UFC: Song Yadong vs. Chris Gutierrez – karta walk

Karta główna:

  • Song Yadong vs. Chris Gutierrez
  • Andre Muniz vs. Park Jun Young
  • Nasrat Haqparast vs. Jamie Mullarkey
  • Carlos Hernandez vs. Tatsuro Taira
  • Su Mudaerji vs. Allan Nascimento
  • Park Hyun Sung vs. Shannon Ross
  • Kevin Jousset vs. Song Kenan

Organizacja UFC w ostatnich latach mocno skupiła się na inwestowaniu w chiński rynek. W Szanghaju otworzono między innymi UFC Performance Institute. Co za tym idzie zainwestowano również sporo w dietetyków, trenerów przygotowania fizycznego, a nawet wysłano do Chin kilku doświadczonych fighterów, aby przekazywali swą wiedzę młodym adeptom MMA z Chin.

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments