BOKS

Gala Babilon Promotion w Raszynie. Zawodowy debiut byłego Mistrza Polski Juniorów Patryka Trochimiaka

Pinterest LinkedIn Tumblr

Już kilka lat temu Patryk Trochimiak zaliczał się do najlepszych polskich bokserów wagi lekkiej, zaś ostatnio bardzo dobrze spisywał się w w rozgrywkach ligowych. 30 listopada na gali Babilon Promotion w Raszynie zadebiutuje wśród profesjonalistów, a jego rywalem będzie Ukrainiec Mykhailo Sovtus.

W 2013 roku Patryk Trochimiak został Mistrzem Polski Juniorów w wadze do 56 kg, a w drodze po złoto w Grudziądzu wygrał między innymi z Rafałem Pląderem, dziś legitymującym się rekordem 2-0 jako zawodowiec. W następnym roku doszedł do półfinału MP Seniorów w kategorii do 60 kg. Obok niego na podium stali faworyci – Dawid Michelus (złoto), Mateusz Polski (srebro) i Radomir Obruśniak (brąz).

W kolejnych sezonach Patrykowi Trochimiakowi nie wiodło się już tak dobrze, najczęściej odpadał w ćwierćfinałach MP Seniorów i Młodzieżowców, – zdarzało się, że po minimalnych porażkach 2:3. Skutecznie boksował natomiast w Extralidze Boksu Olimpijskiego w barwach Leone Imperium Boxing Wałbrzych, pokonując w limicie do 64 kg między innymi Arkadiusza Zakharyna i Patryka Tomczaka.

Na gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego w Raszynie Patryk Trochimiak spotka się z Ukraińcem Mykhailo Sovtusem, który jako zawodowiec wygrał jedną walkę i dwie przegrał – wszystkie werdykty na punkty.

30 listopada na Babilon Promotion pierwszy pojedynek w boksie profesjonalnym stoczy również medalista Mistrzostw Świata i Europy w kickboxingu Jan „Iron” Lodzik. Jego przeciwnikiem w Raszynie będzie pochodzący z Wietnamu, a walczący dla Słowacji Kristian Nguyen. W walce wieczoru Robert Talarek (24-13-2, 16 KO) spotka się z olimpijczykiem z Pekinu i brązowym medalistą ME Alexem Streckim (9-1-1, 4 KO). Z kolei utytułowaną Wiktorię Sądej (0-1) czeka ciężki bój z brytyjską „Kieszonkową Rakietą” Dani Hodges (5-2).

Comments are closed.