NEWSY

Fight Nights Global 84 2 marca na Słowacji, w karcie polski akcent

Pinterest LinkedIn Tumblr

Europejska ekspansja rosyjskiej organizacji Fight Nights Global trwa w najlepsze. 84. gala odbędzie się już za dwa tygodnie w słowackiej Bratysławie, a zobaczymy na niej kilka bardzo interesujących starć.

W walce wieczoru zobaczymy reprezentanta gospodarzy Tomasa Deaka (17-9-1), który w pierwszej obronie pasa kategorii koguciej zmierzy się z Rosjaninem Sharamazanem Chupanovem (4-1-1). Będzie to rewanż za walkę z 2015 roku, kiedy to Chupanov musiał uznać wyższość aktualnego mistrza, przegrywając z nim przez niejednogłośną decyzję.

Czwartą walkę dla FNG stoczy jeden z czołowych muszych na świecie Ali Bagautinov (17-7). Były pretendent do pasa UFC skrzyżuje rękawice z obieżyświatem europejskich klatek, Brytyjczykiem Andym Youngiem (11-9). Obaj zawodnicy są w odmiennie innych sytuacjach; Bagautinov wygrał ostatnie dwa pojedynki, Young z kolei w ostatnim starciu musiał uznać wyższość Hiszpana Daniela Bareza.

Do klatki rosyjskiej organizacji powróci również Czech Viktor Pesta (12-4), który w świetnym stylu zadebiutował dla Fight Nights Global. Pesta w listopadzie ubiegłego roku na FNG 79 poddał w pierwszej rundzie solidnego Alexeia Kudina. Były zawodnik UFC podejmie debiutującego Alexandra Gladkova (10-1). Pochodzący z Ukrainy zawodnik jest na fali sześciu kolejnych zwycięstw, z czego cztery z nich odniósł przed czasem.

Polskim akcentem na karcie FNG 84 będzie występ Filipa Tomczaka (6-1), który zmierzy się z niepokonanym Słowakiem Jozefem Wittnerem (9-0). Pochodzący z Poznania zawodnik zawalczy o trzecie kolejne zwycięstwo. Ostatnio widziany był podczas Gali Sportów Walki 14, gdzie rozbił w pierwszej rundzie Jacka Bednorza.

Comments are closed.