Fernand Lopez: „Ciryl spieprzył sprawę w walce z Jonesem”. Trener ujawnia nazwisko potencjalnego rywala Gane!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 maja 2023

Fernand Lopez, główny trener Ciryla Gane w rozmowie z portalem MiddleEasy wypowiedział się na temat porażki swojego podopiecznego w starciu z Jonem Jonesem, a także wskazał nazwisko potencjalnego rywala oraz termin, w którym Ciryl chce wrócić do octagonu.

Fernand Lopez w długim wywiadzie udzielonym portalowi MiddleEasy.com wrócił do pojedynku swojego podopiecznego z Jonem Jonesem. Zapytany o przebieg walki oraz błędy odpowiedział:

„Ciężko jest dokładnie wskazać co poszło źle. Muszę powiedzieć, że po prostu konieczne jest zaakceptowanie tego, że ktoś okazał się lepszy od Ciryla. Na ten moment nie doszedłem jeszcze dokładnie do tego co zawiodło i kiedy nastąpił krytyczny błąd, który przekreślił szanse Gane na wygraną. Było te 90 sekund, szczerze nawet spytałem go czy mentalnie coś nie zagrało od wyjścia z szatni przez wejście na arenę po rozpoczęcie walki.”

Jakie kroki zatem podjął team by poprawić sytuację i zadbać o odpowiedni rozwój umiejętności swojego najlepszego fightera?

„Postanowiliśmy, że będziemy się rozwijać w każdej płaszczyźnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu podjęcie próby by Bon Gamin stał się wszechstronnym zawodnikiem. Kiedy jedziesz na olimpiadę to tylko jeden zawodnik zdobywa złoty medal. W UFC ten medal należy do Jona Jonesa, to dla nas rozczarowujące, ale tego dnia on był po prostu lepszy.”

Dziennikarze dopytali trenera Lopeza o to jak Gane zareagował na porażkę w walce wieczoru:

„Tuż po pojedynku po prostu powiedział: 'Kurwa, ale spieprzyłem sprawę.’ A po chwili zapytał: 'Co się stało?'”

Na sam koniec rozmowy trener Fernand Lopez powiedział, że idealnym momentem na powrót Gane do octagonu jest wrzesień, a rywalem z którym Francuz chce się zmierzyć jest Sergei Pavlovich.

Zostaw ocenę
2
0
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments