Karomatullo Sufiev kontrakt FEN

FEN kontraktuje zawodnika, który walczył na galach M-1 i Venator!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 27 lutego 2023

Organizacja FEN ogłosiła ciekawy transfer, zakontraktowano zawodnika który walczył na galach M-1 Global MMA Series w Kaliningradzie, a także wystąpił na gali Venator we Włoszech. Pochodzący z Tadżykistanu Karomatullo Sufiev wskoczył do rozpiski gali FEN 45 w miejsce kontuzjowanego Alexandra Gorshechnika.

28-letni Sufiev (8-1) reprezentuje Niemcy i to właśnie za naszą zachodnią granicą stoczył kilka ostatnich pojedynków. Warto jednak zwrócić uwagę na wcześniejsze starty zawodnika, który rozpoczynał przygodę z zawodowym MMA od startów na galach M-1 Global w Kaliningradzie odbywających się pod szyldem MMA Series. Wydarzenia z cyklu MMA Series najpierw były efektem współpracy M-1 z lokalnymi organizatorami, a następnie stały się niejako „duchowym” następcą nieistniejącej już legendarnej rosyjskiej organizacji.

Karomatullo miał także okazję stoczenia walki wieczoru na gali włoskiej organizacji Venator. Walcząc na obcej ziemi przy wrogo nastawionej publice Sufiev pokonał na punkty Manolo Zecchiniego (11-3). W swoim ostatnim występie Sufiev zdobył wakujący pas kategorii lekkiej organizacji German Cage Pioneer poddając Brazylijczyka Antonio Paulo w 2. rundzie.

Na gali FEN 45 Karomatullo Sufiev zmierzy się z Patrykiem Duńskim (9-5-1). Wydarzenie odbędzie się 11 marca w Ząbkach.

Zostaw ocenę
0
0