Cezary Oleksiejczuk pokonał Abdurzakova FEN 45

FEN 45: Cezary Oleksiejczuk pokonał Mansura Abdurzakova i obronił pas

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 11 marca 2023

W walce wieczoru gali FEN 45 zmierzyli się Cezary Oleksiejczuk i Mansur Abdurzakov. Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski kategorii półśredniej. Jaki padł wynik w walce Oleksiejczuk vs. Abdurzakov?

Cezary Oleksiejczuk wchodził do klatki z siedmioma kolejnymi zwycięstwami na koncie. Mansur Abdurzakov także mógł się pochwalić dobrą passą pięciu zwycięstw z rzędu. Stawką tego boju był pas mistrzowski kategorii do 77 kilogramów. Pojedynek zakontraktowano na pięć rund po pięć minut każda.

Relacja z walki:

Cezary Oleksiejczuk trafił lewym prostym, a następnie middle kickiem. Mistrz trafił kilka razy, więc Abdurzakov klinczuje i rozpoczyna pracę pod siatką. Oleksiejczuk trafia długimi prostymi natomiast Mansur stara się skracać dystans i atakować w zwarciu. Abdurzakov trafił prawym. W klinczu pod siatką przewagę ma zawodnik WCA Team. Bardzo mocne tempo w pierwszej rundzie, to z pewnością odbije się na kondycji zawodników w dalszej fazie starcia.

Oleksiejczuk zaczyna od ataków długim lewym prostym, czyli tego co sprawdzało się w pierwszej odsłonie. Abdurzakov stara się atakować kolano rywala nieprzyjemnymi kopnięciami z góry. Mansur długo pracuje nad uzyskaniem obalenia, a Cezary atakuje łokciami by utrudnić wykonanie akcji rywalowi. Rozerwanie klinczu. Abdurzakov próbował ataku łokciem, został skarcony dwoma celnymi ciosami w wykonaniu zawodnika ANKOSu. Mistrz trafia coraz częściej zarówno lewym jak i prawym prostym. Bardzo bliski udanego obalenia Abdurzakov jednak Oleksiejczuk wrócił do góry po siatce.

Początek rundy niczym powtórka z rozrywki z poprzednich. Ładna praca w stójce Oleksiejczuka. Po jednym z ciosów Abdurzakov wylądował na macie, ale szybko wrócił do stójki. Spadło tempo walki. Mistrz kąsa ciosami, a Mansur od czasu do czasu próbuje wejść w nogi jednak na nic się to zdaje. Mamy rundy mistrzowskie.

Dynamiczne wejście w nogi w wykonaniu Abdurzakova. Oleksiejczuk broni sprowadzenia, ale jest pod siatką. Mamy klincz i zawodnik WCA będzie znów żmudnie pracował nad przeniesieniem walki do parteru. Cezary Oleksiejczuk atakuje łokciami w bok głowy rywala. Mansur Abdurzakov wreszcie uzyskał obalenie. Czarek Oleksiejczuk skręcił się po balachę, było blisko, ale ostatecznie nic z tego. Mansur zapiął duszenie trójkątne rękoma, ale zawodnik ANKOSu przetrwał i skończył rundę na górze.

Piąta, ostatnia runda. Oleksiejczuk skupia się na wypuszczaniu pojedynczych ciosów pięściami. Abdurzakov próbował wejść w nogi ale nic z tego nie wyszło. Cezary Oleksiejczuk odgryza się ciosami. Próba obalenia, ale to Oleksiejczuk jest z góry. Czarek idzie po duszenie, nic z tego i Mansur wychodzi z całej akcji na górze. Zawodnik WCA ma dwie minuty na pracę z góry. Północ południe, Abdurzakov na górze. Koniec doskonałej walki!

Czekamy na werdykt sędziowski. Na punkty pojedynek powinien wygrać Cezary Oleksiejczuk.

Cezary Oleksiejczuk pokonał Mansura Abdurzakova po jednogłośnej decyzji sędziów

Zostaw ocenę
0
0