FEN 30: Zmiana werdyktu. Ostatecznie zwycięstwo przyznano Izabeli Badurek.

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 października 2020

W jednej z walk głównej karty gali FEN 30 zmierzyły się Izabela Badurek i Anita Bekus. Pojedynek zakontraktowano w kategorii muszej pań (-57 kg).

Tuż po starcie walki doszło do zwarcia, Anita Bekus docisnęła Izabelę Badurek do siatki. Katorżnicza praca jednak na dwie minuty przed końcem rundy była zawodniczka UFC odwróciła sytuację i przeniosła walkę do parteru. Po chwili pracy z góry mamy sweepa i Bekus znalazła się na górze jednak po szarpaninie na macie Badurek uciekła pod siatkę. Zawodniczka Shark Top Team ponownie zapięła klamrę i chciała sprowadzić rywalkę do parteru jednak ta zapięła gilotynę. Koniec wyrównanej pierwszej rundy.

Bekus zaczęła drugą rundę od akcji bokserskich, a Badurek od kopnięć na korpus i uda oponentki. Udane obalenie Badurek po 90 sekundach drugiej odsłony. Próba balachy jednak Bekus się wybroniła. Anita znalazła się w korzystnej sytuacji, jest możliwość wpięcia duszenia zza pleców. Póki co Bekus atakuje z góry. 30 sekund do końca rundy. Mocne ciosy ze strony Bekus jednak Badurek wydaje się niewzruszona tymi atakami rywalki. Koniec drugiej rundy.

Finałowa runda! Po minucie Badurek przeniosła walkę do parteru. Bardzo mocne ground and pound w wykonaniu Izabeli! 90 sekund do końca trzeciej rundy, do tej pory w całości zdominowałem przez Izabelę Badurek. Na 45 sekund przed końcem rundy Bekus wróciła do stójki. Będzie decyzja sędziowska. Pojedynek bliski remisu i nie zdziwi nas wcale, gdy sędziowie właśnie tak wypunktują to starcie.

Niejednogłośna decyzja dla Anity Bekus. Gwizdy niezadowolonych fanów Izabeli Badurek.

update: Zmiana werdyktu, okazuje się że sędziowie źle zliczyli punkty. Wygrana na konto Badurek!

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments