NEWSY

FEN 12 – 20 maja we wrocławskiej Hali Stulecia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Gala FEN 12 będzie szóstą zorganizowaną przez Fight Exclusive Night we Wrocławiu i drugą, na którą federacja zaprasza kibiców do Hali Stulecia. Wybór stolicy Dolnego Śląska i tej właśnie areny nie jest przypadkowy.

W tym mieście narodziła się nasza federacja, tu zorganizowaliśmy jedną z najlepszych naszych gal, tutaj mamy mnóstwo wiernych fanów, którzy robią fantastyczną atmosferę na trybunach. Dlatego tak chętnie tu wracamy i specjalnie na FEN 12 szykujemy dla kibiców z Wrocławia i Dolnego Śląska sporo niespodzianek – wyjaśnia wiceprezes FEN Rafał Sawicki.

Poprzednia gala Fight Exclusive Night w monumentalnej Hali Stulecia odbyła się blisko dwa lata temu. 28 czerwca 2014 roku podczas FEN 3 War Is Coming ponad 3 tysiące widzów obejrzało 11 emocjonujących walk na zasadach MMA i K-1. Efektowne zwycięstwa tego dnia odnieśli m.in. Tymoteusz Świątek, Tyberiusz Kowalczyk, Piotr Rogosz, Dawid Mora i Sylwia Juśkiewicz. W walce wieczoru Antoine Habash z Węgier pokonał przed czasem Tomasza Makowskiego.

FEN 3 War Is Coming była dla naszej federacji przełomowa, między innymi dlatego, że po raz pierwszy zorganizowaliśmy galę w tak dużym obiekcie i po raz pierwszy była ona transmitowana na żywo w telewizji – wspomina prezes FEN. – Zawodnicy stoczyli tego wieczora wiele kapitalnych pojedynków. Od tamtych zawodów minęło jednak mnóstwo czasu i kibice mogą być pewni, że gala FEN 12 pod każdym względem będzie stać na nieporównywalnie wyższym poziomie – zakończył.

źródło: Maciej Turski / Polsat Sport