cain fedor bader

Fedor Emelianenko czy Cain Velasquez? Ryan Bader wskazał kto jest lepszy!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 31 stycznia 2023

Ryan Bader, mistrz kategorii ciężkiej organizacji Bellator wskazał kto jego zdaniem jest lepszy z dwójki Fedor Emelianenko i Cain Velasquez. Oto co doświadczony Amerykanin powiedział na temat byłego mistrza PRIDE oraz byłego mistrza UFC. Jak Bader porównał obu zawodników?

Ryan Bader, mistrz organizacji Bellator nie co w cieniu wielkich legend buduje swoją markę. Amerykanin nie jest jeszcze w miejscu, w którym mógłby być uważany za jednego z najlepszych w historii jednak nie przeszkadza mu to w tym, aby porozmawiać i porównać tych, którzy są wymieniani wśród najlepszych ciężkich w historii MMA.

W rozmowie z dziennikarzami MMAFighting „Darth” porównał Caina Velasqueza i Fedora Emelianenko i wskazał, który z nich jest lepszy.

„Powiedziałby, że to Cain był najlepszy, oczywiście w momencie, gdy był w pełni zdrów, a niestety miewał z tym zdrowiem sporo problemów. Przez liczne kontuzje Velasquez nie był jednak w stanie stoczyć tak wielu walk jak Fedor. Można stwierdzić, że Cain miał wszystko, aby zostać tym najlepszym ciężkim. Jeśli jednak mielibyśmy mówić o kimś do kogo najbardziej pasuje takie określenie to bez wątpienia jest to Fedor Emelianenko, a sam fakt, że nie walczył dla UFC wcale tego nie zmienia. Zbudował swoje dziedzictwo, swoją markę, zobaczcie z kim walczył w Japonii i jak wielu topowych gości pokonał. Natomiast jeśli zestawilibyśmy obu fighterów w prime, najlepsza wersja Caina vs. najlepsza wersja Fedora to ja postawiłbym swoje pieniądze na Caina Velasqueza.”

Jako ciekawostkę warto przypomnieć, że ponad 10 lat temu na konferencji prasowej Cain Velasquez został zapytany o to kto jest najlepszym ciężkim i szybko wymienił nazwisko Fedora. Później w jednym z wywiadów Velasquez powiedział także, że najwięcej radości przynosi mu oglądanie walk z udziałem legendarnego Rosjanina.

Zostaw ocenę
0
0