NEWSY

Federacja DSF wesprze rodziny poszkodowanych górników!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Świetny gest federacji DSF Kickboxing Challenge! Na konferencji prasowej, która promowała galę, która odbędzie się w  Zabrzu, m.in. mogliśmy się dowiedzieć, że DSF wspomoże rodziny poszkodowanych górników z niedawnej tragedii w kopalni węgla kamiennego Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju.

„We współpracy z fundacją Rodzin Górniczych, której prezesem jest Ryszard Wyględacz, informujemy, że DSF Kickboxing Challenge przekaże 5% ze sprzedaży biletów na galę 1 czerwca w Zabrzu, na wsparcie rodzin z kopalni Zofiówka. W trakcie gali będzie również prowadzona zbiórka przez wolontariuszy fundacji. Na naszej stronie zamieścimy również numer konta, na które będzie można wpłacać datki.”

Gala DSF 16 odbędzie sie 1 czerwca w Zabrzu. Zobaczymy tam lokalne gwiazdy: Kamila Jenela oraz Michała „Masakrę”Kitę. 

Podczas gali w Zabrzu zaplanowano 12 zawodowych walk, w tym 9 na karcie głównej. Wszystkie pojedynki odbędą się w najbardziej widowiskowej formule walki – K-1. Oprócz występu Kity na rozpisce znalazły się aż trzy mistrzowskie starcia! Najpierw zobaczymy dwóch pretendentów do tytułu w kategorii do 71 kilogramów. Zasłużony w bojach dla federacji sądeczanin Rafał Dudek zmierzy się z innym czołowym kickbokserem – trenującym w klubie GKS Champion Gdańsk Jarosławem Daschke.

Wrocławianin Maksymilian Bratkowicz po raz pierwszy będzie bronił trofeum, które wywalczył w lutym na gali DSF 13 w Hali Orbita. Jego rywalem będzie Brice Kombou. To drugie starcie tych zawodników. W pierwszym boju zwyciężył Kameruńczyk z niemieckim paszportem. Teraz nadarza się doskonała okazja do wyrównania przez Polaka rachunków.

W trzeciej walce o pas, która będzie także głównym daniem wieczoru, zobaczymy wyrastającego na gwiazdę federacji Kamila Jenela. Pochodzący z Rudy Śląskiej podopieczny trenera Witolda Kostki będzie miał okazję zaprezentować swoje niesamowite umiejętności przed własną publicznością. Pas Jenelowi spróbuje odebrać Bułgar Eduard Aleksanyan.

Wcześniej zobaczymy także debiutujących w DSF Iwonę Nierodę, Wojtka Kazieczko i Michała Ronkiewicza. Ciekawym starciem będzie również walka w kategorii do 77 kilogramów, w którym zobaczymy niepałających do siebie sympatią Dominika Zadorę iWojciecha Kosowskiego. Obaj ostatnio ponieśli porażki. Może to być pojedynek o być albo nie być w federacji.

Comments are closed.