NEWSY

Erick Silva vs. Nordine Taleb na UFC 197

Pinterest LinkedIn Tumblr

Karta marcowej gali UFC 197 pomału zapełnia się konkretnymi zestawieniami. W MGM Grand Garden Arena zobaczymy interesujące starcie w kategorii półśredniej. Erick Silva (18-6 1NC, UFC 6-5) powróci do oktagonu krzyżując rękawice z Nordine Talebem (11-3, UFC 3-1).

Dla 31-letniego Brazylijczyka marcowy pojedynek będzie już chyba ostatnią szansą na osiągnięcie czegoś więcej niż tylko pozycji „średniaka” w wadze półśredniej. Uważany niegdyś za duży talent Silva w ubiegłym roku stoczył dwa pojedynki. W marcu na UFC Fight Night w ojczystym Rio de Janeiro dość szybko poddał Josha Koschecka. Ostatnia walka to występ w kanadyjskim Saskatoon, gdzie niespodziewanie poległ przez niejednogłośną decyzję z Neilem Magnym.

Trenujący w Tristar Gym Taleb po raz drugi zmierzy się w oktagonie z brazylijskim przeciwnikiem. Pierwszą porażkę w UFC zadał mu utalentowany Warrley Alves, który rozmontował i ostatecznie poddał gilotyną Francuza w drugiej rundzie pojedynku na UFC 190. Wcześniej na kanadyjskiej ziemi odnosił trzy zwycięstwa przez decyzje, a jego ofiarami byli Vik Grujic, Li Jingliang oraz Chris Clements.

Comments are closed.