Archiwum

Edgar vs. Oliveira i Siver vs. Swanson na UFC 162

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Frankie Edgar

Dwa znakomite pojedynki w wadze piórkowej dodane zostały do karty gali UFC 162, która odbędzie się szóstego lipca w Las Vegas. I tak: Frankie Edgar [15-4-1] zmierzy się z Charlesem Oliveirą [16-3], a Denis Siver [21-8] stanie naprzeciw Cuba Swansona [19-5].

Dla Edgara będzie to pierwsza walka od lutowej porażki o pas wagi piórkowej z Jose Aldo. Były mistrz wagi lekkiej, co prawda legitymuje się niekorzystną passą trzech porażek z rzędu, ale zdaniem wielu fanów – każda z tych trzech przegranych – miała miejsce w dość kontrowersyjnych okolicznościach. W walce z Aldo „The Answer” udowodnił, że znakomicie czuje się w wadze do 66 kg i na pewno zdoła jeszcze namieszać na szczycie tej dywizji.
Oliveira walczy mocno w kratkę, przeplatając zwycięstwa porażkami, ale trzeba przyznać, że przegrywał tylko z klasowymi rywalami: Millerem, Cerrone, Swansonem. Podczas swojego pobytu w UFC pokonywał za to: Elkinsa, Escudero, Wisely’ego i Brookinsa – wszystkich kończąc przed czasem (poprzez poddania). W siedmiu stoczonych w UFC walkach zdobył również 3 bonusy za poddania wieczoru. Ostatnią walkę stoczył we wrześniu, kiedy to został szybko znokautowany przez przytoczonego wcześniej Swnasona.

Siver może pochwalić się bardzo dobrym rekordem w najwiekszem federacji MMA na świecie, bowiem w 11 stoczonych tam walkach, aż dziewięciokrotnie podnosił ręce do góry w geście zwycięstwa. Po porażce przez poddanie z Donaldem Cerrone, w październiku 2011-go roku, wygrał dwie kolejne walki wypunktowując kolejno: Diego Nunesa i Nam Phana.
Swanson powraca po najważniejszym zwycięstwie w swojej dotychczasowej karierze, kiedy to na UFC on Fuel TV 7 po znakomitej walce zdominował Dustina Poiriera, uzyskując pewną wygraną na kartach sędziowskich. Wcześniej kończył przed czasem: Roopa, Pearsona i Oliveirę. 29-latek z Palm Springs jest obecnie bardzo bliski upragnionego rewanżu z Jose Aldo za walkę na WEC 41 – na której to Scarface w zaledwie 8 sekund znokautował Swansona.