NEWSY

Ed Herman dziś stoczy 22 walkę w UFC, a w wakacje musiał pracować na budowie by opłacić rachunki

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ed Herman [23-13, 1NC] dziś w nocy stoczy swoją 22 walkę w octagonie UFC. Niestety mimo tak dużego stażu w najlepszej lidze MMA na świecie zawodnik musiał w wakacje podjąć pracę na budowie, aby zarobić na utrzymanie rodziny i opłacić wszelkie rachunki.

Amerykanin po raz ostatni walczył w lipcu ubiegłego roku, a po przegranej walce z Dollawayem musiał poddać się operacji rekonstrukcji więzadła krzyżowego. Po pewnym czasie pracy na budowie Herman wręcz marzył o powrocie do startów, gdyż ciężko było mu łączyć fizyczną pracę z treningami.

„Mam 38 lat i dobrze jest widzieć, że zawodnicy MMA zaczęli wreszcie zarabiać godne pieniądze. Niestety obawiam się, że nim stawki wzrosną dla wszystkich ja będę już zbyt stary, aby walczyć. Pewnie w przyszłości fighterzy będą dostawali normalne emerytury i będą mogli siedzieć na kanapie. Na ten moment muszę skupić się na próbie wywalczenia bonusów, muszę odkładać pieniądze by posłać dzieci do college’u. Mam jeszcze kilka walk przed sobą, może dam radę walczyć jeszcze przez dwa lata. Nie wybiegam jednak zbyt daleko w przyszłość, nie wiem bowiem na ile pozwoli mi moje ciało.”