KSW

Dwie walki z KSW 40 w TOP 10 zestawień października według Sherdog.com

Pinterest LinkedIn Tumblr

Brian Knapp kontynuuje wyróżnienia kierowane w stronę organizacji KSW. Dziennikarz, który odpowiada za artykuły „Dziesięć najciekawiej zapowiadających się walk miesiąca” postanowił tym razem podkreślić walory zestawień: Gamrot vs. Parke 2, Pudzianowski vs. McSweeney.

Oto co dziennikarz napisał na temat obu pojedynków:

Mariusz Pudzianowski vs. James McSweeney

Nic tak nie przyciąga uwagi jak starcie dwóch pociągów startujących z przeciwległego biegu. Tak właśnie zapowiada się walka wieczoru gali KSW 40. Pięciokrotny zdobywca miana najsilniejszego człowieka globu Pudzianowski potrafił zmienić się w pełnoprawnego zawodnika MMA zdobywając tym samym lukratywny kontrakt. 40-letni Polak obecnie ma rekord 11-5, a jego największymi zwycięstwami są wygrane nad Sappem, McCorkle, Nastulą, Thompsonem i Gracie. McSweeney – półfinalista dziesiątej edycji The Ultimate Fighter, który przegrał cztery z pięciu ostatnich walk nie ma nic do stracenia w walce z Pudzianem.

Mateusz Gamrot vs. Norman Parke 2

Znana twarz stanie naprzeciw Gamrota, gdy ten będzie chciał bronić swego tronu w dywizji lekkiej organizacji KSW. Niepokonany Polak może pochwalić się perfekcyjnym rekordem 13-0, który położy na szali wspólnie z pasem mistrzowskim podczas rewanżowego starcia z Irlandczykiem z Północy. Jest to następstwo ich wyrównanego boju z KSW 39, kiedy to zmierzyli się przed publiką liczącą 57 776 fanów. 26-latek pozostaje jedną z najjaśniejszych młodych gwiazd na europejskim niebie. Posiada w rekordzie cenne wygrane nad Barnaouim, Piraevem czy Winnerem.

Parke, posiadacz czarnego pasa w judo wytrwał do decyzji sędziowskich w jedenastu z dwunastu stoczonych w ostatnim czasie walk. Zwycięzca The Ultimate Fighter: Smashes pożegnał się z UFC rekordem 5-3-1. Trudny do skończenia Irlandczyk sam odprawił przed czasem szesnastu przeciwników na dwudziestu trzech z którymi ogółem udało mu się wygrać. Rewanż którego stawką będzie ponownie tytuł mistrza organizacji KSW jest najciekawszym z październikowych zestawień.

Comments are closed.