Shevchenko Grasso walka mistrzowska

Dwie kolejne walki mistrzowskie w karcie walk UFC 285?!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 19 stycznia 2023

Wiele wskazuje na to, że poza pojedynkiem między Jonem Jonesem a Cirylem Gane o pas kategorii ciężkiej, na gali UFC 285 dojdzie również do dwóch innych starć o najwyższe laury. Carlos Contreras Legaspi, dziennikarz hiszpańskojęzycznej stacji ESPN Deportes poinformował, że w karcie walk znajdzie się pojedynek Valentina Shevchenko vs. Alexa Grasso. Natomiast Combate informuje, że do rozpiski wskoczy także starcie Amanda Nunes vs. Irene Aldana.

Tym samym wygląda na to, że fani którzy wybiorą się 4 marca do T-Mobile Arena będą świadkami trzech starć rangi mistrzowskiej. Poza walką wieczoru Jon Jones vs. Ciryl Gane, mają odbyć się także dwie walki pań o pasy mistrzowskie kategorii muszej i koguciej.

Carlos Contreras Legasppi, dziennikarz stacji ESPN Deporters zdradził, że na gali UFC 285 Valentina Shevchenko (23-3) stanie przed szansą dopisania do rekordu 10 zwycięstwa z rzędu. Rywalką mistrzyni kategorii muszej będzie Meksykanka Alexa Grasso (15-3), która wywalczyła sobie title-shota dzięki odniesieniu czterech kolejnych zwycięstw.

Ogromną faworytką będzie oczywiście zawodniczka z Kirgistanu, która ma na rozkładzie takie nazwiska jak Holly Holm, Julianna Pena, Joanna Jędrzejczyk, Liz Carmouche, Jennifer Maia czy Jessica Andrade.

O drugim zestawieniu poinformowali dziennikarze CombateMarcos Portuga i Raphael Marinho. Dobrze zorientowani w brazylijskim rynku MMA redaktorzy dotarli do informacji, które wskazują na to, że na gali UFC 285 dojdzie do pojedynku o pas kategorii koguciej pań między Amandą Nunes, a Irene Aldaną.

Nunes (22-5) odzyskała mistrzowskie trofeum w lipcu, kiedy to pokonała Juliannę Penę. Irene Aldana (14-6) ma na koncie cztery wygrane w pięciu ostatnich występach, z czego trzy przez KO/TKO co zapewne sprawiło, że matchmakerzy podjęli decyzję o rzuceniu Aldany na głębszą wodę.

Niewykluczone, że informacje o starciach mistrzowskich pań zbiegły się ze sobą w czasie i wkrótce może okazać się, że jedno z nich odbędzie się na jednej z późniejszych, mniejszych gal w UFC Apex.

Zostaw ocenę
0
0