NEWSY

Dwie gale UFC w weekend – transmisja na Extreme Sports Channel startuje w sobotę o 22:00!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Weekend z UFC FIGHT NIGHT na żywo!

UFC FIGHT NIGHT: Mousasi vs. Hall 2 w sobotę 19 listopada o 22:00

UFC FIGHT NIGHT: Bader vs. Nogueira w nocy z 19 na 20 listopada o 3:00

Transmisja w jakości HD tylko na Extreme Sports Channel

Już w najbliższy weekend UFC zaatakuje z podwójną siłą. Walki w oktagonie odbędą się bowiem w Irlandii Północnej oraz Brazylii. Obydwie gale będzie można oglądać na żywo na Extreme Sports Channel.

W sobotę, po dziewięcioletniej przerwie, UFC zagości w Belfaście w Irlandii Północnej. W walce wieczoru  Holender Gegard Mousasi zmierzy się z Jamajczykiem Uriah Hallem. Ponadto tej nocy na karcie głównej przewidziano walki: Pearson vs. Ray, Johnson vs. Volkov, Lobov vs. Ishihara. Na transmisję zapraszamy 19 listopada o 22:00.

Walką wieczoru będzie spotkanie Gegarda Mousasiego z Uriahem Hallem. Mousasi jest związany z federacją UFC od 2013 r. i stoczył w niej 11 walk. Pojedynek z Hallem będzie rewanżem za spotkanie na gali UFC Fight Night 75 we wrześniu 2015 roku. Jamajczyk, notowany na 10. miejscu w światowym rankingu wagi średniej, od czasu tego zwycięstwa poniósł jednak dwie porażki. Mousasi natomiast po wygranych z zawodnikami takimi jak Thales Leites czy Vitor Belfort cieszy się silną, piątą pozycją w tej kategorii wagowej.

Tego wieczoru zobaczymy także starcie Anglika Rossa Pearsona ze Szkotem Stevie Rayem. Ray rozpoczął walki w ramach UFC od zwycięstwa z Polakiem, Marcinem Bandelem w kwietniu 2015 roku. Następnie, w lipcu tego samego roku, już w pierwszej rundzie pokonał Leonarda Mafrę, a w październiku 2015 r. podczas UFC Fight Night 76 odniósł jednomyślne zwycięstwo nad Mickaelem Leboutem. Pearson może pochwalić się znacznie dłuższym doświadczeniem w walkach w UFC. Anglik stoczył 21 pojedynków. Zwycięstwo Pearsona z młodszym o sześć lat Szkotem zatrzymałoby jego złą passę – przegrał trzy z ostatnich czterech walk.

Druga gala UFC tej nocy odbędzie się w São Paulo w Brazylii. Do walki stanie Amerykanin Ryan Bader przeciwko Brazylijczykowi Antonio Rogerio Nogueirze. Ponadto na karcie głównej przewidziano także starcia: Almeida vs. Morales, Leites vs. Jotko, Alves vs. Usman, Moraes vs. Ottow, Ferreira vs. Hermansson, Rogerio de Lima vs. Antigulov, Eduardo vs. Gamburyan, Henrique vs. Colombo, Munhoz vs. Scoggins, Barroso vs. Stewart oraz żeńską walkę Gadelha vs. Casey. Na transmisję zapraszamy w nocy z 19 na 20 listopada o 3:00.

W walce wieczoru na arenie w São Paulo Ryan Bader zmierzy się z Antonio Rogerio Nogueirą. To kolejny rewanż tej nocy. Poprzednie spotkanie Badera i Nogueiry odbyło się sześć lat temu na UFC 119 i zakończyło się jednomyślnym zwycięstwem Amerykanina. Nogueira tej nocy stanie przed trudnym wyzwaniem. Bader wyszedł bowiem zwycięsko z sześciu spośród siedmiu ostatnich walk.

W São Paulo w oktagonie stanie również Polak, Krzysztof Jotko, który zmierzy się z Brazylijczykiem Thalesem Leitesem. Leites jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem — w UFC walczy od 2006 r. Na swoim koncie ma 26 zwycięstw i tylko sześć porażek.
Brazylijczyk obecnie zajmuje 11. miejsce w rankingu wagi średniej, a walka z Jotko jest dla niego szansą na powrót do pierwszej dziesiątki najlepszych zawodników w swojej kategorii wagowej. Osiągnięcie tego celu może okazać się trudne wobec świetnych wyników ostatnich walk Polaka. Jotko ma za sobą aż cztery zwycięstwa z rzędu, a w czerwcu tego roku na wygraną pojedynku z przeciwnikiem Tamdanem McCrorym wystarczyło mu 59 sekund.

 

UFC FIGHT NIGHT: Mousasi vs. Hall 2 w sobotę 19 listopada o 22:00

Powtórki: 21 listopada o 21:00 i 24 listopada o 22:00.

 

UFC FIGHT NIGHT: Bader vs. Nogueira w nocy z 19 na 20 listopada o 3:00

Powtórki: 20 i 22 listopada o 21:00, 25 listopada o 22:00.

Comments are closed.