Dwa złote medale i brąz Mistrzostwa Świata MMA

Dwa złota i brąz! Doskonały początek Polaków na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata MMA!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 04 sierpnia 2023

W drugim dniu zmagań Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023 polscy zawodnicy stoczyli 23 pojedynki i zdobyli trzy medale. Dwa złota i brąz sprawiły, że Polska reprezentacja zanotowała doskonały początek turnieju!

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 rozpoczęły się 2 sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W pierwszym dniu zmagań rywalizowali zawodnicy w wieku 12-13 lat. W kategorii tej polska reprezentacja nie wystawiała swoich kadrowiczów.

W drugim dniu doszło do walk młodzieży w wieku 14-15 lat. W tej kategorii wiekowej wystartowała siódemka młodych zawodników z Polski: Julia Lewandowska, Roksana Piechowiak, Ksawery Mosing, Paweł Lubacz, Iwo Kałuda, Dominik Sitko i Aleksander Szmaj.

Polscy reprezentanci stoczyli łącznie 23 walki i 17 z nich wygrali. Starcia rozgrywane były na dystansie jednej 4-minutowej rundy. Po zaciętej, całodniowej rywalizacji Ksawery Mosing i Aleksander Szmaj dotarli do finałów i wywalczyli złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata IMMAF 2023. Spośród pań na podium stanęła Julia Lewandowska, która zdobyła brązowy krążek.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata IMMAF 2023 odbywają się w dniach od 2 do 5 sierpnia w Abu Zabi w hali Mubadala Arena. Zawody zgromadziły 635 sportowców z ponad 40 krajów. Turniej jest kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym bierze udział reprezentacja Polski, ale też pierwszym, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę kadetów, czyli młodzież od 12 do 17 roku życia. Reprezentanci rywalizują pod wodzę trenera i selekcjonera kadry, Emila Różewskiego. W trzecim dniu zmagań do rywalizacji przystąpi trójka reprezentantów Polski w wieku 16-17 lat.

Zostaw ocenę
4
0
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments