du plessis pereira

Du Plessis uważa, że Alex Pereira straci tytuł i wskazuje zawodników którzy mogą pokonać mistrza!

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 14 grudnia 2022

Dricus Du Plessis zanotował największe zwycięstwo w dotychczasowej karierze. Zawodnik z RPA pokonał na UFC 282 Anglika Darrena Tilla. Du Plessis był gościem w programie MMA Hour gdzie wypowiedział się na temat swoich potencjalnych rywali. Co ciekawe zdaniem Afrykanera w tej chwili jest dwóch zawodników, którzy mogą pokonać Alexa Pereirę.

28-latek nastawia się na to, że w 2023 roku będzie mocno zapracowany. Nie ma się co dziwić po efektownym rozpoczęciu przygody z organizacją UFC serią czterech kolejnych zwycięstw Du Plessis zapewne znajdzie się wkrótce na kursie kolizyjnym z jednym z dużych nazwisk z czołówki rankingu.

Zapytany o to czego oczekuje po 2023 roku odpowiedział:

„Będę zaskoczony jeśli nie dostanę szansy walki o pas w przyszłym roku. Wcześniej mówiłem wam, że na koniec 2022 będę w czołowej 10 rankingu i tak się właśnie stało. Myślę, że na koniec przyszłego roku będę w top 3 dywizji. Alex Pereira jest świetnym zawodnikiem, nie zrozumcie mnie źle ale myślę, że w momencie kiedy ja będę miał szansę zawalczenia o pas to on nie będzie już mistrzem. Poatan straci pas na rzecz Adesanyi lub Whittakera, to dwóch zawodników którzy mogą go pokonać.”

Du Plessis kontynuował swą wypowiedź sugerując, że w ewentualnym pojedynku Pereiry z Robertem Whittakerem to ten drugi będzie górą.

„Myślę, że Alex to niesamowity zawodnik, ale uważam że Robert Whittaker go pokona. Szczerze stawiam na Whittakera. Pereira to wielki gość, miałem okazję widzieć go z bliska w sobotę, natomiast jego styl walki bazujący na mocnych kopnięciach i uderzeniach, cóż ogółem Whittaker wydaje mi się bardziej wszechstronnym, poukładanym zawodnikiem MMA. Porównując Adesanyę i Pereirę to Izzy zdecydowanie więcej rusza się na nogach, jest szybszy. Myślę że Robert w walkach z Adesanyą ma problem mentalny, natomiast z takim zawodnikiem jak Alex jeśli miałby okazję zbliżyć się i obalić Brazylijczyka to jestem pewien, że z góry będzie w stanie świetnie pracować i znokautować rywala.”

Zawodnik z RPA wskazał także nazwiska swoich potencjalnych oponentów w kolejnej walce:

„Marin Vettori wspominał, że chce szybko wrócić do octagonu. Chciałbym walczyć z Paulo Costą, ale on ma się bić z Robertem Whittakerem. Póki co nawet nie podpisali kontraktów na ten pojedynek, więc pewnie odłoży się to w czasie do marca czy kwietnia. Także myślę, że ja w tym samym okresie czasu mógłbym się bić z Vettorim w walce wieczoru jednej z gal z cyklu fight night. Jeśli nie Vettori to cóż jeśli Sean Strickland wygra z Cannonierem to też jest dla mnie świetny rywal. Zwłaszcza jak spojrzymy na nasze style walki.”

Gale UFC obejrzysz za darmo w Fortuna TV. Wystarczy zarejestrować się tutaj. Na start otrzymasz również darmowe 20 zł do wykorzystania na dowolny zakład oraz zakład bez ryzyka do 600 zł. Warto pamiętać, że Fortuna posiada szeroki wybór zakładów na wszystkie gale UFC, co najważniejsze można łączyć ze sobą wiele zdarzeń np. zwycięzcę pojedynku i czas jego trwania.

-> Oglądam UFC w Fortuna TV!

Klikając w powyższy banner przechodzisz do rejestracji, która zajmuje dosłownie 30 sekund! Następnie możesz cieszyć się z darmowej transmisji gal UFC i 20 zł, które otrzymasz za samo otwarcie konta.

Zostaw ocenę
0
0