Du Plessis odsunął się od walki o pas UFC? „Wziął title shota za pewnik i…”

S
0
Opublikowano: 11 sierpnia 2023

Na UFC 293 mistrz wagi średniej Israel Adesanya będzie bronił tytułu w starciu z Seanem Stricklandem. Amerykanin wskoczył na miejsce Dricusa Du Plessisa, który zdaniem trenera Nigeryjczyka będzie musiał na nowo zapracować na pozycję pierwszego pretendenta.

-> Oglądaj gale UFC na żywo!

„Stillknocks” na niedawnej gali UFC 290 zamknął usta wszystkim krytykom. W koncertowy sposób rozbił Roberta Whittakera, ostatecznie zwyciężając przez TKO w 2. rundzie. Tym samym zagwarantował sobie title shota przeciwko Israelowi Adesanyi, z którym to przez ostatnie miesiące toczył medialną wojenkę.

Du Plessis doznał jednak urazu, przez który nie był w stanie zaliczyć szybkiego powrotu do oktagonu. UFC nie chciało pozostawić kary walk w Sydney bez występu „The Last Stylebendera”. W związku z tym Dana White ogłosił pojedynek Adesanya vs Strickland.

Trener „Izzy’ego” Eugene Bareman udzielił wywiadu kanałowi Submission Radio, gdzie został zapytany o to, czy Dricus Du Plessis mimo wszystko zachowa pozycję pierwszego pretendenta.

„Cóż, nie ja podejmuję decyzje, ale jeśli nie zgadzasz się na walkę, to wracasz do kolejki. Takie są fakty. Nic w tym sporcie nie jest gwarantowane, dopóki nie zamieścisz podpisu. Skoro niczego nie podpisał, to wraca do reszty stawki.”

„Miał swoją szansę tak samo, jak wielu moich chłopaków. Walczyli o tytuły lub ich bronili. Walczyliśmy ze strasznymi kontuzjami, bo nie ma lekko. Problem leży w urazach. Masz kontuzję i co? Wziąłeś title shota za pewnik i myślisz, że znów go dostaniesz? Nie wiesz, jak to działa, co zrobi UFC, jak potrafią zamieszać. Nie możesz poczuć się zbyt komfortowo ze swoją pozycją. Pracował na to całe życie i wypuścił to z rąk. Nie możesz rozsiąść się z myślą, że jesteś kolejnym pretendentem.”

Kto wygra na UFC 293?

Loading ... Loading ...
Zostaw ocenę
0
3
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments