NEWSY

DSF 15: Bastion Chwały. „Iron” Lodzik kontra Żukowski, debiut „Irokeza” i mecz Polska-Litwa!

Pinterest LinkedIn Tumblr

DSF 15: Bastion Chwały. „Iron” Lodzik kontra Żukowski, debiut „Irokeza” i mecz Polska-Litwa!

Po wielkiej gali na Torwarze przyszła pora na kameralną imprezę. Już 18 maja w Warszawie odbędzie się DSF Kickboxing Challenge 15: Bastion Chwały. Jej miejsce to klimatyczna hala na Pradze przy ulicy Szwedzkiej 2/4. W walce wieczoru Jan „Iron” Lodzik zmierzy się ze znakomitym Jurim Żukowskim z Białorusi. Wcześniej w federacji zadebiutuje Maciej „Irokez” Jewtuszko.

Podczas marcowej gali DSF Twierdza 23-letni Jan Lodzik (11-2) wrócił na ring po dziewięciomiesięcznej przerwie. Po twardej walce „Iron” pokonał wówczas Murata Azerbieva i od razu rzucił wyzwanie kolejnemu rywalowi. Został nim zwycięzca Turnieju Mistrzów Juri Żukowski (37-5-2).

Pojedynki z takimi zawodnikami mnie ekscytują, całe życie czekałem na tę walkę i zamierzam czerpać z niej radość. Jako mistrz DSF Kickboxing Challenge chcę udowadniać swoją wartość. Jeszcze nigdy nie czułem się tak mocny i obiecuję, że zobaczycie to w ringu. Nie mogę się doczekać momentu, w którym przyjdzie nam skrzyżować rękawice. Juri jest niezwykle twardy i ma bardzo ciekawy, niestandardowy styl walki, przez co jest wymarzonym przeciwnikiem. Walka na pewno spodoba się wszystkim miłośnikom sportu. 18 maja wszystko stanie się jasne – mówi pewny siebie Lodzik.

Zobacz zapowiedź WIDEO gali DSF 15 >>>

Żukowski robi w Polsce zawrotną karierę. Stoczył cztery potyczki na galach federacji DSF i wygrał wszystkie z nich. W pokonanym polu zostawił kolejno Bartosza Batrę, Eliasza Jankowskiego (walka o pas zawodowego mistrza Europy WAKO), Orfana Sananzade i Andreja Bruhla. Został mu już tylko sam czempion DSF Kickboxing Challenge w wadze piórkowej.

Prezes Sławomir Duba najpierw dał mi szansę w Muay Thai, pokonałem mojego rywala. Potem na DSF 13 wygrałem z Eliaszem Jankowskim walkę o pas zawodowego mistrza Europy WAKO. Wiedziałem, że jeśli będę najlepszy w turnieju, dostanę pojedynek z Lodzikiem o tytuł czempiona DSF. Zamierzam pokonać również i jego i zostać królem kategorii piórkowej! – mówi 34-letni „Beetle”, reprezentant słynnego klubu Mops Gym.

Przed walką wieczoru debiut w DSF Kickboxing Challenge zaliczy Maciej Jewtuszko. Były mistrz KSW i utalentowany zawodnik MMA kilka tygodni temu podpisał umowę z największą polską federacją promującą kickboxing. „Irokez” wywodzi się ze sportów stójkowych jak Muay Thai. Jego rywalem będzie Robert Krasoń specjalizujący się w formule Full Contact.

Nie mogę już doczekać się debiutu. Kiedy walczyłem w MMA, to wszyscy mi mówili, że jestem stójkowiczem i nie poradzę sobie w tej formule. Teraz gdy zaczynam przygodę z K-1, sytuacja jest odwrotna i wielu dziennikarzy pyta, jak sobie poradzę w kickboxingu, skoro jestem zawodnikiem MMA. Powiem tylko tyle, że jest bardzo dobrze! 18 maja wjeżdżam na ring i robię swoje! – zapewnia z uśmiechem Maciej “Irokez” Jewtuszko.

Dyrektor sportowy federacji DSF Kickboxing Challenge Robert Złotkowski nie kryje zadowolenia z obydwu zestawień i spodziewa się emocjonujących i zaciętych potyczek.

Lodzik kontra Żukowski to creme de la creme wagi piórkowej w europejskim K-1. Obaj udowodnili już swoją wartość i teraz przekonamy się, komu należy się korona – mówi popularny “Złoty”. – Irokez nie walczył wprawdzie w K-1, ale jest zawodnikiem typowo stójkowym. Dobraliśmy mu więc specjalistę od formuły Full Contact. Dla obydwu będzie to debiut i możemy oczekiwać wyrównanej walki – dodaje dyrektor sportowy federacji DSF.

Na gali DSF 15: Bastion Chwały odbędzie się także mecz międzynarodowy Polska-Litwa, w którym pokaże się kwiat polskiej młodzieży. W ostatnim czasie federacja DSF Kickboxing Challenge bardzo się wzmocniła i na najbliższych imprezach debiutować będą najzdolniejsi młodzi zawodnicy. 18 maja w Warszawie będzie to m.in. Patryk Kuryłek (57 kg), w meczu wystąpią natomiast m.in. Tomasz Brotoń (71 kg), Aleksander Kalicki (65 kg) i Dawid „Mirko” Mirkowski (81 kg). Pełna karta walk zostanie odsłonięta w tym tygodniu!

Transmisja DSF Kickboxing Challenge 15: Bastion Chwały w Canal+ Sport 2, Player.pl oraz na platformie DSFLIVE.com (poza granicami Polski).

Comments are closed.