NEWSY

DSF 14: Romankiewicz-Żółtaszek o pas w wadze ciężkiej | „Im jesteś większy, tym głośniej padasz!”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

To będzie kolejna wojna w K-1 w królewskiej kategorii na DSF Kickboxing Challenge 14! Piotr Romankiewicz przystąpi do drugiej obrony mistrzowskiego tytułu w wadze ciężkiej. Rywalem znakomitego Białorusina będzie Dawid Żółtaszek. Polak mieszkający w Wielkiej Brytanii w lutym efektownie zadebiutował w federacji, pokonując Łukasza Lipniackiego na DSF 13.

Jestem mistrzem DSF Kickboxing Challenge i nie zamierzam rozstawać się z moim pasem – mówi Romankiewicz. – To największa gala w historii federacji DSF. Wiem, że mój przeciwnik jest bardzo mocny fizyczne, ale im jesteś większy, tym głośniej padasz. Zamierzam przyjechać i przeciągnąć polską publiczność na swoją stronę. Żółtaszek jest już stary i 13 kwietnia wyślę go na sportową emeryturę – zapewnia Białorusin.

Dawid Żółtaszek nie ma wątpliwości, że to on zejdzie z ringu z mistrzowskim tytułem DSF Kickboxing Challenge. Po bardzo udanym debiucie na gali DSF 13 we Wrocławiu, dyrektor sportowy Robert Złotkowski szybko zaproponował Polakowi kolejną walkę – i to o pas.

Romankiewicz zdobył pas w walce z Turyńskim, obronił go w walce z Francuzem i teraz straci go w walce ze mną – obiecuje pewny siebie Żółtaszek. – Mieszkam i pracuję na obczyźnie, ale moja polskość jest stuprocentowa! Tutaj mam rodzinę i przyjaciół, którzy będą mnie wspierać. Na ich oczach skopię tyłek mistrzowi. Moje mocne strony to siła uderzenia i upartość. Wiecznie idę do przodu, nigdy się nie cofam. Będą mnie tłuc, ja idę do przodu, idę po swoje, idę od końca! Wiem, że on nie lubi się bić, chce uderzyć i od razu uciekać. Siądę na nim i przycisnę go. Nie odpuszczę do końca, aż polegnie. Może mam cztery dychy na karku, ale takich zawziętych zgredów mało po świecie chodzi! – kończy 40-letni Polak.