KSW

Droga do KSW 39: Colosseum – Damian Janikowski i Julio Gallegos

Pinterest LinkedIn Tumblr

Drugim pojedynkiem gali KSW 39: Colosseum będzie niezwykle interesujące starcie debiutującego w MMA Damiana Janikowskiego z doświadczonym Amerykaninem Gerardo Julio Gallegosem. Patrząc na to, że Gallegos lubi kończyć swoje boje przed czasem, a nasz medalista olimpijski w zapasach ma ogromny talent do sztuk walki i jest zdeterminowany, by nie tylko się spróbować, ale by stać się pełnoprawnym zawodnikiem MMA, starcie obu fighterów może okazać się niezwykle ciekawym wydarzeniem gali na PGE Narodowym.

11

Damian Janikowski lubił w młodości grać w piłkę nożną, a na salę treningową i do zapasów trafił dość przypadkowo. Spodobało mu się to jednak i w wieku dziesięciu lat rozpoczął regularne treningi. Jako młodzik zdobył wicemistrzostwo Polski i czuł, że to jest sport właśnie dla niego. Był bardzo pracowity i sumienny. Poświęcał mnóstwo czasu na trenowanie, a żeby się utrzymać łączył treningi z pracą zawodową. Nie przeszkodziło mu to jednak w osiąganiu kolejnych sukcesów na macie. Później związał się na stałe w wojskiem, które zapewniało mu stabilizację. W roku 2009 zdobył pierwszy tytuł mistrza Polski juniorów i seniorów, a trakcie całej swojej kariery był mistrzem kraju aż siedem razy. W zapasach zdobył również trzy tytułu wicemistrza świata i raz był wicemistrzem Europy. Największym jednak osiągnięciem Janikowskiego było wywalczenie brązowego medalu igrzysk olimpijskich w Londynie, w roku 2012.

O przejściu Damiana do MMA mówiło się już od dawna i od dawna sam Janikowski poszerzał swoją bazę treningową o techniki związane z mieszanymi sztukami walki. Dopiero jednak w roku 2016 nastąpił ten moment, w który Janikowski zdecydował się na podpisanie kontraktu z organizacją KSW i na występ podczas gali Colosseum. Tak samo jak do zapasów, do MMA Damian podchodzi bardzo poważnie. Przygotowując się do debiutu przeniósł się do Warszawy, by tam pod okiem doświadczonych trenerów z klubu S4 przejść transformację sportową i stać się pełnoprawnym zawodnikiem MMA. Znany ze swojej pracowitości i zaciętości szlifuje techniki stójkowe i poszerza wachlarz innych umiejętności, by być w 100{053d94c87ce520b6c372f03b2d0f454a081c3bf05d137f289e9fe931b06ee7b1} gotowym na mocne wejście do świata mieszanych sztuk walki.

3

Gerardo Julio Gallegos góruje zdecydowanie swoim doświadczeniem w MMA nad Damianem Janikowskim. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych zawodnik trafił na zawodowy ring już w roku 2009 i w niecałe dwanaście miesięcy zwyciężył trzy raz. Późniejsze pojedynki nie szyły do końca po jego myśli, ale Amerykanin systematycznie zdobywał doświadczenie. Walczył głównie w USA, jednak na swoim koncie ma również występ w Republice Południowej Afryki i Rosji. Co ciekawe, żadna jego zwycięska walka nie zakończyła się na karatach sędziowskich, a na osiem wygranych pojedynków trzy razy nokautował i pięć razy zmuszał do poddania swoich rywali. Ostatecznie w trakcie dotychczasowej kariery stoczył już czternaście pojedynków, a w swoim ostatnim boju zmierzył się z ze znacznie bardziej doświadczonym i znanym z KSW Rodney’em Wallacem. Musiał jednak uznać wyższość swojego rywala i teraz będzie chciał wrócić na ścieżkę zwycięstw podczas występu w Polsce. Czy tym razem to jego doświadczenie w MMA weźmie górę? Przekonamy się niebawem.

2

Patrząc na rekordy obu zawodników w MMA, wydawać by się mogło, że Damian Janikowski zostaje skazany na porażkę. Nie można jednak zapominać, iż zapasy są jednym z głównym elementów składowych mieszanych sztuk walki, a doświadczenie Damiana na macie jest ogromne. Doliczając do tego determinację, wolę walki i chęć jak najlepszego zaprezentowania się przed własną publicznością, może okazać się, że pojedynek Janikowskiego z  Gallegos będzie prawdziwie mocnym zderzeniem, a debiutujący w MMA Damian, tylko pozornie nie wydaje się być faworytem.

Już 27 maja, podczas historycznej gali KSW Colosseum zostaną rozwiane wszelkie wątpliwości i dowiemy się, który z zawodników będzie dzierżył laur zwycięstwa.

Comments are closed.