Droga do XTB KSW 77 – Ibragim Chuzhigaev i Ivan Erslan

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 08 grudnia 2022

Podczas gali XTB KSW 77 Ibragim Chuzhigaev, mistrz wagi półciężkiej, stanie do pierwszej obrony pasa. Jego rywalem będzie numer jeden tej kategorii wagowej, Ivan Erslan.

Do konfrontacji Ibragima Chuzhigaeva z Ivanem Erslanem miało dojść w październiku podczas gali KSW 75. Ostatecznie bój musiał zostać przełożony, ale szybko udało się ustalić nowy termin starcia i panowie spotkają się w okrągłej klatce w połowie grudnia.

Ibragim Chuzhigaev po raz pierwszy pojawił się w okrągłej klatce w styczniu tego roku. Podczas gali KSW 66 zmierzył się z niepokonanym od lat Tomaszem Narkunem, mistrzem wagi półciężkiej. Niesamowicie ciężkie warunki postawił czempionowi pretendent. Od samego początku rozbijał mistrza mocnymi ciosami na głowę. Narkun szukał swojej szansy w parterze, a w rundach mistrzowski również dobrze trafiał przeciwnika.

Ostatecznie jednak po bardzo ciężkim i zaciętym boju Tomasz utracił mistrzowski tytuł wagi półciężkiej, a Ibragim zasiadł na tronie tej kategorii wagowej. Starcie  Chuzhigaeva z Narkunem zostało wybrane najlepszą walką wieczoru, a zawodnicy zostali nagrodzeni za nią bonusami.

Ibragim przeżywa świetny okres w swojej karierze. Od roku 2017 pozostaje niepokonany. W tym czasie stoczył siedem pojedynków i ze wszystkich wyszedł zwycięsko. Chuzhigaev jest dynamiczny, szybki i lubi kończyć walki przed czasem.

Do tej pory osiem razy nokautował swoich rywali, a dwa razy wygrywał przez poddanie. Przed nadchodzącą obroną tytułu zapowiada, że liczy na szybką i efektowną wygraną, ale nie lekceważy siły ciosów swojego najbliższego przeciwnika.

Pełny artykuł znajdziecie pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4280

Hitowa gala XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru Mariusz Pudzianowski spotka się z Mamedem Khalidovem transmitowana będzie tylko i wyłącznie w Viaplay. Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

-> Kup dostęp do KSW 77: Pudzian vs Mamed

Bilety na ostatnią galę KSW w tym roku zostały wyprzedane w zawrotnym tempie. Walkę Pudzian vs Khalidov obejrzysz na żywo tutaj. Rejestracja zajmuje minutę.

Zostaw ocenę
0
0