rutkowski daniel

Droga do XTB KSW 77 – Daniel Rutkowski i Lom-Ali Eskiev

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 06 grudnia 2022

Starcie na szczycie wagi piórkowej będzie jednym z pojedynków gali XTB KSW 77. Numer jeden rankingu tej kategorii wagowej KSW, Daniel Rutkowski, zmierzy się z numerem dwa, Lom-Alim Eskievem.

Do tej walki musiało w końcu dojść. Jej historia rozpoczęła się w sierpniu. To wówczas na gali KSW 73 Rutkowski i Eskiev zostali z sobą zestawieni po raz pierwszy. Reprezentant UFD Gym musiał się jednak wycofać z pojedynku z powodu choroby. Daniel Rutkowski w zastępstwie zmierzył się z Reginaldo Vieirą, doświadczonym fighterem z Brazylii. Polak w boju z nim postawił na zapasy, z których się wywodzi i systematycznie rozbijał Vieirę na macie. Pojedynek ostatecznie rozegrał się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Daniela. Wygraną nad Vieirą popularny „Rutek” odbił się po porażce, której doznał w konfrontacji mistrzowskiej z Salahdine’em Parnasse’em. Walka o pas przerwała niesamowitą serię czternastu pojedynków bez porażki w wykonaniu Daniela.

Kup dostęp do gali XTB KSW 77 na której dojdzie do starcia Rutkowskiego z Eskievem.
Cena za miesięczny dostęp to tylko 34,99 zł. Wykupując pakiet otrzymujesz dostęp do filmów, seriali i meczy na żywo!

Daniel wywodzi się z zapasów, które trenował przez wiele lat. Ma na swoim koncie tytuł mistrza Polski i wiele medali krajowych turniejów. W roku 2015 popularny „Rutek” zdecydował się na zmianę dyscypliny i wejście do klatki. Już od pierwszej walki czuł, że to jest właśnie to, co chce w życiu robić i szybko udowodnił swoją wartość. Radomianin jest byłym mistrzem organizacji FEN oraz Babilon MMA. W debiucie dla KSW pokonał Filipa Pejicia jednym z najbardziej widowiskowych nokautów 2021 roku w Polsce.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4278

Zostaw ocenę
0
0