KSW 74 Polityło Martins

Droga do KSW 74: Werlesson Martins i Paweł Polityło

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 30 sierpnia 2022

Mocny bój w wadze koguciej szykuje się na galę KSW 74. Werlleson Martins, numer cztery tej kategorii wagowej, zmierzy się z numerem pięć, Pawłem Polityłą.

Bilety na KSW 74 w sprzedaży na ebilet.pl.

Werlleson Martins zadebiutował w organizacji KSW w tym roku. W kwietniu podczas gali KSW 69 wskoczył do boju o pas mistrzowski z Sebastianem Przybyszem w zastępstwie za kontuzjowanego Zuriko Jojuę. Mimo wejścia do walki w zastępstwie konfrontacja okazała się spektakularna. Zawodnicy dali walkę pełną zwrotów akcji, w której obaj lądowali na deskach i po ciężkich chwilach wracali do gry. Kibice zobaczyli zarówno efektowne i mocne wymiany stójkowe, jak również parterowe konfrontacje z brutalnym ground and pund. Dopiero piąta odsłona starcia przyniosła rozstrzygnięcie. Po kilku stójkowych wymianach Polak obalił, zdobył plecy rywala i duszeniem zmusił go do poddania się. Starcie Martinsa z Przybyszem zostało wybrane walką wieczoru gali KSW 69, a obaj zawodnicy nagrodzeniu bonusami.

Martins to doświadczony zawodnik, który ma na swoim koncie 21 stoczonych pojedynków, z których 16 zakończyło się jego zwycięstwami. Zawodnik z Brazylii zdobył tytuł mistrzowski wagi koguciej bałkańskiej organizacji SBC. Do tej pory Martins przez większość swojej kariery bił się w rodzimej Brazylii. Dopiero w ostatnich latach zaczął konfrontować się również w Europie.

Werlleson jest pełnowymiarowym zawodnikiem MMA. Potrafi zarówno poddawać, jak i nokautować przeciwników. Osiem razy kończył rywali na macie, a cztery razy korzystając z pieści i nóg. Cztery pojedynki wygrał już w pierwszej rundzie.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4116

Zostaw ocenę
0
0