ksw 73 surdu vs szczepaniak

Droga do KSW 73: Ion Surdu i Artur Szczepaniak

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 10 sierpnia 2022

Zderzenie dwóch mocnych zawodników wagi półśredniej będzie jednym ze starć nadciągającej gali KSW 73. Już 20 sierpnia w okrągłej klatce Ion Surdu zmierzy się z Arturem Szczepaniakiem.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Ion Surdu ma za sobą dwa pojedynki w organizacji KSW. Do jego debiutu w okrągłej klatce doszło w październiku roku 2020. Wówczas pochodzący z Mołdawii zawodnik zmierzył się z Tomaszem Romanowski i przegrał z nim na punkty.

Drugi pojedynek Surdu w KSW ułożył się zdecydowanie bardziej po jego myśli. Podczas KSW 60 Ion spotkał się w klatce z Kacprem Koziorzębskim. Już w pierwszych minutach walki obaj zawodnicy zafundowali sobie mocne wymiany stójkowe. W jednej z nich Surdu wymierzył Polakowi wysokie kopnięcie na głowę, po którym Kacper Koziorzębski padł znokautowany na matę. Skończenie to zostało wyróżnione bonusem za nokaut wieczoru.

Mołdawianin słynie ze swoich stójkowych umiejętności, a nokaut na Koziorzębskim nie był pierwszym w jego wykonaniu. Do tej pory Mołdawianin już osiem raz kończył w taki sposób swoich rywali. Osiem razy wygrywał również już w pierwszej rundzie starcia. Przed wejściem do KSW Ion miał na swoim koncie dwanaście stoczonych pojedynków, z których dziesięć zakończyło się jego zwycięstwami.

Chociaż Artur Szczepaniak rozpoczął swoją karierę w tym samy roku co Ion Surdu, dziś ma w swoim rekordzie o cztery walki mniej od Mołdawianina. Niezależnie jednak od tego bilansu Artur jest dziś na fali czterech wygranych z rzędu. Polak idzie więc jak burza przez kolejne walki, a dodatkowo ostatnie cztery wygrane zanotował przed czasem.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4083

Zostaw ocenę
0
0