borkowski krilavicius ksw 73

Droga do KSW 73: Borys Borkowski i Raimondas Krilavicius

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 sierpnia 2022

Podczas gali KSW 73 dojdzie do ciekawego starcia w kategorii półśredniej, w którym Borys Borkowski przywita debiutującego w okrągłej klatce Litwina, Raimondasa Krilavičiusa.

Bilety na galę KSW 73 dostępne w sprzedaży na ebilet.pl.

Borys Borkowski ostatni raz walczył w lutym na gali KSW 67, kiedy to zmierzył się z Arkadiuszem Kaszubą. Bój rozpoczął się od mocnych wymian w stójce, ale zakończył w parterze. Borys Borkowski złapał rywala w klincz, a potem obalił i dalej kontrolował starcie na macie, gdzie chwycił Arka w tzw. krucyfiks i ciosami zakończył walkę.  

Dla Borkowskiego wygrana na KSW 67 była powrotem na drogę zwycięstw po przegranej z Marcinem Krakowiakiem na gali KSW 62. Borys wszedł do walki z Marcinem za Tomasza Jakubca, który wypadł z pojedynku z powodu złamania ręki. Starcie z Krakowiakiem zakończyło się z powodu niefortunnego upadku i kontuzji ręki Borkowskiego.

Przed debiutem w KSW Borkowski był po trzech wygranych z rzędu i pozostawał niepokonany w zawodowym MMA. 25-latek z Zielonej Góry tylko jedną swoją walkę w karierze zakończył na kartach sędziowskich. Trzy boje wygrał już w pierwszej rundzie nokautując przeciwników.

Reprezentujący Litwę Raimondas Krilavičius wszedł do zawodowego świata MMA o półtora roku wcześniej od Borysa Borkowskiego i dziś ma na swoim koncie dziesięć stoczonych pojedynków. Krilavičius już w pierwszych walkach pokazał, że lubi kończyć rywalizacje szybko. Dwa razy wygrał przez poddanie już w pierwszej rundzie starcia. Raz jednak został też znokautowany. Do dziś błyskawiczne walki pozostały domeną Litwina. Raimondas pięć razy wygrał w pierwszych minutach pojedynku i zawsze robił to przez poddanie.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4076

Zostaw ocenę
0
0