szymański vs mircea ksw 71

Droga do KSW 71: Roman Szymański i Valeriu Mircea

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 13 czerwca 2022

Roman Szymański, były pretendent do tytułu mistrzowskiego i numer trzy rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej, podczas gali KSW 71 przywita w okrągłej klatce doświadczonego Mołdawianina, Valeriu Mirceę.

Bilety na galę KSW 71 w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Po tym jak Roman Szymański pod koniec 2020 roku zawalczył o pas mistrzowski wagi lekkiej i przegrał z Marianem Ziółkowskim, wszedł do okrągłej klatki jeszcze dwa raz i dwa razy wygrał swoje walki. Najpierw na gali KSW 61 pokonał Donovana Desmae, a potem wszedł do klatki w długo wyczekiwanym starciu z Mateuszem Legierskim. W pojedynku tym Szymański metodycznie kontrolował bój na macie i systematycznie rozbijał Mateusza, aż w drugiej rundzie konfrontacji mocnymi ciosami doprowadził do zakończenia walki.  

Roman jest zawodnikiem, który zawsze gwarantuje emocje w klatce. Jego walki są efektowne i pełne zwrotów akcji. Do tej pory stoczył w okrągłej klatce 10 pojedynków, a połowa z nich została wyróżniona bonusami za walkę wieczoru.

Szymański już dwa razy bił się o mistrzowski tytuł KSW. W pierwszym boju zmierzył się o pas wagi piórkowej z Salahdine’em Parnasse’em, a w drugim o pas wagi lekkiej ze wspomnianym wcześniej Marianem Ziółkowskim. Oba starcia zakończyły się dla Romana przegranymi, ale zawodnik z Poznania nie rezygnuje z mistrzowskich ambicji. Dziś Szymański jest numerem trzy rankingu wagi lekkiej i chce ponownie wspiąć się na szczyt tej kategorii.  

Dalsza część artykułu jest dostępna pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/4007

Zostaw ocenę
0
0