ksw 71 wikłacz vs dos santos

Droga do KSW 71: Jakub Wikłacz i Bruno Augusto dos Santos

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 05 czerwca 2022

Podczas gali KSW 71 dojdzie do konfrontacji na szczycie wagi koguciej. W boju tym Jakub Wikłacz, numer 1 rankingu tej kategorii wagowej, zmierzy się z byłym pretendentem do pasa i aktualnym numerem 3, Bruno Augusto dos Santosem.

Bilety na galę KSW 71 w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Jakub Wikłacz walczył ostatni raz we wrześniu 2021. Podczas gali KSW 63 zmierzył się z byłym mistrzem, Antunem Račiciem. Panowie od początku pojedynku postawili na grę parterową, w której lepszy okazał się Polak. Wikłacz szybko przejął kontrolę na macie, złapał Antuna w duszenie gilotynowe i poddał go już w pierwszej rundzie starcia.

Po tym pojedynku dużo mówiło się o walce Jakuba o pas mistrzowski z Sebastianem Przybyszem, ale choroba wykluczyła Wikłacza z tego zestawienia. Jakub miał już okazję dwa razy mierzyć się z Sebastianem. Po raz pierwszy, jeszcze poza KSW, wygrał z nim przez decyzję. W trakcie drugiej konfrontacji, do której doszło na gali KSW 53, przegrał przez techniczny nokaut.

Jakub bije się dla KSW od roku 2020. Wchodząc do organizacji był na fali sześciu wygranych z rzędu. Po przegranej z Przybyszem pokonał Patryka Surdyna i Antuna Račicia.

Wikłacz to specjalista od gry parterowej. Dziewięć razy w karierze zwyciężał przez poddanie, a sześć razy robił to już w pierwszej rundzie walki.

Bruno Augusto dos Santos zaczął swoją przygodę z KSW od mocnego uderzenia i walki o mistrzowski pas z Antunem Račiciem. Młody Brazylijczyk postawił bardzo trudne warunki doświadczonemu czempionowi, ale ostatecznie przegrał z nim na punkty.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3994

Zostaw ocenę
0
0