Vegas vs Kornik KSW 71 Toruń

Droga do KSW 71: Donovan Desmae i Artur Sowiński

Bartosz Sobczak
0
Opublikowano: 03 czerwca 2022

Podczas gali KSW 71 do okrągłej klatki powróci były mistrz wagi piórkowej, Artur Sowiński, który zawalczy o powrót do pierwszej piątki rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej z Donovanem Desmae.

Bilety na galę KSW 71 w sprzedaży w serwisie eBilet.pl.

Donovan Desmae znajduje się dziś na piątym miejscu rankingu wagi lekkiej organizacji KSW. Belg ma za sobą dwie walki dla polskiej organizacji. W okrągłej klatce zadebiutował w czerwcu zeszłego roku i zmierzył się w niej z Romanem Szymańskim. W starciu zawodnicy narzucili sobie bardzo mocne tempo walki. Silne ciosy i kopnięcia były miotane przez całe piętnaście minut, chociaż pojedynek lądował również chwilami na macie. Ostatecznie walka rozegrała się na pełnym dystansie, a zwycięzcą sędziowie wskazali Romana Szymańskiego. Pojedynek został wyróżniony przez KSW bonusem za walkę wieczoru gali KSW 66.

W drugim boju dla KSW Desmae wszedł do klatki z Łukaszem Rajewskim. Wszystko zapowiadało, że będzie to starcie stójkowe, ostatecznie jednak Desmae szukał też klinczu i walki w parterze. W drugiej rundzie udanie przeniósł pojedynek na matę, na której poddał Polaka.

Desmae na początku zawodowej kariery bił się głównie w rodzimej Belgii i w Niemczech. Potem walczył też w Szwajcarii i na Wyspach Brytyjskich. Zdobył pas belgijskiej organizacji 360 MMA Fight Nights. Walczył też o tytuł brytyjskiego Cage Warriors. Belg większość swoich wygranych walk kończy przed czasem, a osiem pojedynków wygrał już w pierwszej rundzie.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3992

Zostaw ocenę
0
0