KSW

Droga do KSW 67: Michaliszyn i Padilla

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas gali KSW 67 specjalista od walki w parterze, Lionel Padilla, przywita w okrągłej klatce debiutującego w niej Igora Michaliszyna.

Lionel Padilla ma już za sobą debiut w organizacji KSW. W marcu 2021 roku zmierzył się z Adrianem Bartosińskim i dał mocne, ciekawe starcie parterowo-grapplingowe. Bój był wyrównany, a w drugiej rundzie Lionel mocno dominował nad Polakiem. Ostatecznie jednak w ostatniej odsłonie walki musiał uznać wyższość Bartosińskiego.

Walka na KSW przerwała serię czterech wygranych z rzędu w wykonaniu Padilli, który w swoim rekordzie ma osiem tryumfów i tylko dwie porażki.

Padilla przygodę ze sportami walki rozpoczął od kickboxingu, ale jak sam mówi, najlepiej czuje się przenosząc walkę do parteru. Jest posiadaczem czarnego pasa w brazylijskim jiu-jitsu i pięć bojów zakończył poddając swoich rywali.

W roku 2015 trafił pod skrzydła hiszpańskiej organizacji Ansgar Fighting League i zdobył tam tytuł mistrzowski. Teraz jednak mieszkający na Wyspach Kanaryjskich zawodnik próbuje swoich sił poza domem i już na gali KSW 67 ponownie zawalczy pod banderą polskiej marki.

Chociaż Igor Michaliszyn do zawodowego świata MMA wkroczył prawie sześć lat później niż Padilla, dziś ma na swoim koncie identyczny rekord, czyli osiem zwycięstw i dwie przegrane. W odróżnieniu jednak od Hiszpana wejdzie do okrągłej klatki będąc na fali trzech wygranych z rzędu.

Pełny artykuł jest dostępny pod linkiem

https://www.kswmma.com/news/3831

Komentowanie niedostępne