KSW

Droga do KSW 66 – Marian Ziółkowski i Borys Mańkowski

Pinterest LinkedIn Tumblr

Starcie o pas wagi lekkiej będzie głównym pojedynkiem wieczoru gali KSW 66 w Szczecinie. Mistrz Marian Ziółkowski stanie do obrony tytułu przeciwko pretendentowi Borysowi Mańkowskiemu.

Dla Mariana Ziółkowskiego walka z Borysem Mańkowskim będzie drugą obroną tytułu wagi lekkiej. Popularny „Golden Boy” stanął do pierwszej obrony pasa na gali KSW 60 i w boju z Maciejem Kazieczką ponownie pokazał jak świetnym i precyzyjnym jest zawodnikiem. Prawie cała walka rozegrała się w stójce, w której Marian trafiał celniej i mocniej od rywala. Dwa razy doprowadził do knockdownu, aby w końcu już na macie dokończyć dzieła zniszczenia i w ten sposób pozostać na tronie wagi lekkiej. 

Ziółkowski pas zdobył w walce z Romanem Szymańskim na gali KSW 57. Na przestrzeni czterech rund Marian lepiej realizował swój plan na walkę i systematycznie rozbijał Romana kopnięciami i ciosami prostymi. W końcu idealnie trafił kopnięciem na wątrobę, po którym Szymański osunął się na matę i w ten sposób to Marian Ziółkowski został nowym mistrzem wagi lekkiej KSW.

Marian ma za sobą sześć pojedynków w organizacji KSW i ponad trzydzieści w całej karierze. W walce z Borysem Mańkowskim stawia na to, że rywal z Poznania będzie chciał obalać i korzystać aktywnie ze swoich umiejętności zapaśniczych. Ziółkowski czuje się jednak dobrze w każdej płaszczyźnie walki. W zwycięskich bojach trzynaście razy poddawał rywali, a sześć razy nokautował.

Borys Mańkowski ma za sobą długą karierę w organizacji KSW. Po raz pierwszy dla największej polskiej marki zawalczył w roku 2010. W białym ringu i okrągłej klatce stoczył już szesnaście pojedynków. W roku 2014 wywalczył pas mistrzowski wagi półśredniej i ponad trzy lata dzierżył tytuł rozbijając kolejnych pretendentów. Borys ma również na swoim koncie świetną i wyrównaną super walkę z Mamedem Khalidovem.

Pełny artykuł dostępny pod linkiem

https://www.kswmma.com/news/3792

Comments are closed.