KSW

Droga do KSW 65: Anita Bekus i Magdalena Sormova

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas gali KSW 65 nie zabraknie starcia pań. W okrągłej klatce zadebiutują dwie nowe zawodniczki KSW. Doświadczona i ceniona w całej Europie Magdaléna Šormová zmierzy się z obiecującą fighterką znad Wisły, Anitą Bekus.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

Anita Bekus od dziecka lubiła aktywność i ruch. Bardzo szybko zaczęła swoją przygodę ze sportami sylwetkowymi, a na pierwszych zawodach fitness wystartowała mając trzynaście lat. Mocno zaangażowała się w tą dyscyplinę i wywalczyła w niej między innymi tytuły wicemistrzyni świata oraz wicemistrzyni Europy, ale w końcu postanowiła spróbować czegoś nowego. Od dawna fascynowała się sportami walki, więc zdecydowała się na całkowitą zmianę dyscypliny i spróbowała swoich sił w MMA.

Po pół roku treningów MMA Anita postanowiła spróbować się na zawodach amatorskich i chociaż nie była do końca zadowolona ze swoich występów, wywalczyła tytuł mistrzyni Polski i puchar Polski Amatorskiej Ligi MMA.

Pod koniec 2018 roku Anita wyszła do pierwszej zawodowej walki i pokonała na punkty Hannę Gujwan. W drugim boju, na gali Fight Exclusive Night, zwyciężyła ze znaną z KSW Anitą Porczyk. Kilka miesięcy później musiała jednak uznać wyższość w klatce Eweliny Woźniak. Pierwsza przegrana nie podcięła skrzydeł Anicie, która w kolejnym boju wróciła na drogę zwycięstw. Następnie rywalką Anity została bardziej doświadczona Izabela Badurek. Pojedynek zakończył się niejednogłośną decyzją sędziów i Anita po raz drugi w karierze przegrała. Po tej walce Bekus zadebiutowała w klatce Babilon MMA i pokonała w niej Elizę Kuczyńską.

Teraz, z czterema zwycięstwami na koncie, Anita zadebiutuje w największej europejskiej organizacji MMA. Jak sama mówi, to będzie jedno z największych wyzwań w karierze, ale właśnie takie starcia motywują ją najbardziej.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3724

Comments are closed.