KSW

Droga do KSW 65: Adam Niedźwiedź i Ion Surdu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Podczas gali KSW 65 dojdzie do klasycznego starcia parterowca ze stójkowiczem, w którym Adam Niedźwiedź zmierzy się z Ionem Surdu. Obaj zawodnicy są po świetnych wygranych i chcą pozostać na drodze zwycięstw.

Ostatnia pula biletów w sprzedaży na eBilet.pl. Wszystkie gale KSW od teraz można oglądać w Polsce jedynie na Viaplay. #MiastoGliwiceZaprasza

Adam Niedźwiedź to fenomenalny grappler, co pokazał w swojej ostatniej walce. Podczas KSW 61 zmierzył się z Jakubem Kamieniarzem i chociaż na początku boju został trafiony przez rywala prawym sierpem, po którym upadł, szybko odwrócił sytuację i już na macie przejął inicjatywę. Chwilę później Kamieniarz trafił w duszenie rękami, ale mimo iż Adam trzymał go w nim przez długi czas, ostatecznie Jakub przetrwał, a gong kończący pierwszą rundę przerwał starcie. W drugiej odsłonie walki Adam sam trafił w próbę duszenia, ale też ją przetrwał i pod koniec rundy sam zaatakował duszeniem trójkątnym rękami, po którym Kamieniarz odklepał poddanie.

Adam trafił do KSW w roku 2020 i nie zaliczył udanego debiutu. Podczas KSW 54 zmierzył się w okrągłej klatce z niebezpiecznym stójkowiczem, Kacprem Koziorzębskim, który świetnie wykorzystał swoje umiejętności potężnie okopując lewą łydkę rywala. W drugiej rundzie walki Adam Niedźwiedź miał coraz większe problemy z nogą, aż po upadnięciu na matę nie dał rady już wstać.

Zanim Adam wszedł do KSW miał już na swoim koncie dziesięć zawodowych pojedynków w MMA, z których siedem zakończył jako zwycięzca, a sześć wygrał przez poddanie. Nie było w tym jednak nic zaskakującego, bowiem Niedźwiedź decydując się na starty w klatkach miał już pokaźne doświadczenie wyniesione z mat grapplingowych. Adam jest wielokrotnym medalistą lokalnych i międzynarodowych zawodów grapplingowych. Zdobył m.in. złoty medal na VI Pucharze Polski No Gi i srebrny medal na zawodach ADCC. Umiejętnie wykorzystuje więc doświadczenie z brazylijskiego jiu-jitsu i przenosi je do klatki.

Dalsza część pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3728

Komentowanie niedostępne