KSW

Droga do KSW 64: Sebastian Przybysz i Bruno Augusto dos Santos

Pinterest LinkedIn Tumblr

W walce wieczoru gali KSW 64 dojdzie do starcia mistrzowskiego o pas wagi koguciej pomiędzy Sebastianem Przybyszem i Bruno Augusto dos Santosem. Będzie to pierwsza w historii organizacji walka w tej kategorii wagowej, która otrzymała miano starcia wieczoru.

Bilety na galę KSW 64 już w sprzedaży na eBilet.pl

Sebastian Przybysz przeszedł fascynującą drogę od bycia fanem KSW do stania się zawodnikiem tej organizacji, od walk otwierających gale KSW, przez starcie będące drugim bojem wieczoru, do pojedynku mistrzowskiego, który będzie najważniejszym daniem nadchodzącej gali.

Sebastian trafił do KSW w roku 2018. W niecałe trzy lata wspiął się na szczyt wagi koguciej i w marcu tego roku został jej królem. Podczas gali KSW 59 zmierzył się z dzierżącym pas Antunem Raciciem. Panowie mieli okazję walczyć z sobą już wcześniej i wówczas to Chorwat okazał się górą. Tym razem jednak Polak zrewanżował się Antunowi i odebrał mu mistrzowski pas. Obaj zawodnicy dali przy okazji niesamowity pięciorundowy bój, w którym zwroty akcji i dynamika walki wzbudziły prawdziwe zachwyty. Zarówno Sebastian, jak i Antun przeżyli w starciu trudne chwile, ale ostatecznie po wyrównanej i wyczerpującej walce to Polak okazał się lepszy zdobywając mistrzowski tytuł.

Dla Sebastiana zdobycie pasa to jednak nie ostateczny sportowy cel. Jak sam mów, chce przy każdej kolejnej walce zdobywać go od nowa, a nie bronić. Dzięki temu nie narzuca na siebie dodatkowej presji, ale też zdaje sobie sprawę z tego, że musi dalej się rozwijać i stawać się coraz lepszym fighterem.

Pełny artykuł pod linkiem:

https://www.kswmma.com/news/3694

Comments are closed.